G-Sync monitörde AMD ekran kartı kullanmak mantıklı mı?

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Samsung marka 240Hz G-SYNC modüllü bir monitörüm var. Önümüzdeki aylarda sistemimi yenileyeceğim. AMD'nin yeni tanıttığı ekran kartlarına ciddi manada yükseltmiş durumdayım. AMD kartlı bir sistemi monitörüme bağladığımda katalizi Control uygulaması adaptive Sync destekli monitörünüz var bildirimi göndererek FreeSync özelliğini otomatik olarak devreye sokuyor. Bildiğiniz gibi NVIDIA kart taktığımda işlem yükü G-SYNC modülünde oluyor. Kafama takılan husus ise AMD kart taktığımda bu işlem yükünü ekran kartımı üstelenecek yoksa G-SYNC modülü mü?

Samsung marka 240Hz G-Sync modüllü bir monitörüm var. Önümüzdeki aylarda sistemimi yenileyeceğim. AMD'nin yeni tanıttığı ekran kartlarına ciddi manada yükseltmiş durumdayım. AMD kartlı bir sistemi monitörüme bağladığımda katalizi Control uygulaması adaptive Sync destekli monitörünüz var bildirimi göndererek FreeSync özelliğini otomatik olarak devreye sokuyor. Bildiğiniz gibi NVIDIA kart taktığımda işlem yükü G-Sync modülünde oluyor. Kafama takılan husus ise AMD kart taktığımda bu işlem yükünü ekran kartımı üstelenecek yoksa G-Sync modülü mü?

Bir şey olmaz sadece FreeSync kullanımayacaksınız ama G-Sync olan monitörde FreeSync var diyebiliryorum.

Bir şey olmaz sadece FreeSync kullanımayacaksınız ama G-Sync olan monitörde FreeSync var diyebiliryorum.
Nvidia kart kullandığımda işlem yükünü GSYNC modülü üstleniyor. Şimdi AMD kart olduğunda yine GYSNC modülümü bu işi üstelenecek yoksa ekran kartı kendisimi bu işlem yükünün altına girecek bunu öğrenmek istiyorum açıkcası.

Monitor modeli nedir? G-sync chipli mi gsync compatible mi?
Yukaridaki sorudan bagimsiz zaten adavtive sync ile amd gpu da taksaniz senkronize olacaktir. Fakat gsynci kullanabilir miyim amd gpu ile diye sorarsaniz; hayir kullanamazsiniz.

Monitor modeli nedir? G-sync chipli mi gsync compatible mi?
Yukaridaki sorudan bagimsiz zaten adavtive sync ile amd gpu da taksaniz senkronize olacaktir. Fakat gsynci kullanabilir miyim amd gpu ile diye sorarsaniz; hayir kullanamazsiniz.
Samsung LC27RG50FQMXUF

Geri
Yukarı