G-Sync monitörde FreeSync çalışır mı?

Adaptive Sync, Freesync ve Gsync'i kapsayan ana tabir olartak özetleyebiliriz. Freesync Premium, Freesync 2 gibi adlandırmalar Adaptive Sync'e ek olarak HDR, LFC (çok düşük kare hızlarında FPS'yi 2 defa veren bir teknoloji. 25 FPS'i 2x25=50 FPS yapan örnekte olduğu gibi LFC düşük kare hızlarında devreye girerek FPS'yi Freesync veya Gsync aralığına çıkarıyor.
Nvidia Gsync sertifikası alma şartlarında monitörün LFC özelliği olması şartı vardı. Freesync 2 ve Freesync Premium sertifikasında da var. Önceki monitörüm Viewsonic XG2401 idi ve onda sadece Freesync desteği olduğu halde LFC özelliği vardı.
Özetle her Gsync, Freesync 2, Freesync Premium sertifikalı monitörde LFC özelliği var iken bazı Freesync sertifikalı monitörlerde de LFC olabilir.

Aslında adaptive Sync ile iyi performans alman lazım MSI monitörde alınabilir. Adaptive Sync'i araştırmanı öneririm. Yanlış yönlendirmek istemem. Ama benim bildigim adaptive Sync kötü bir teknoloji degil. Bu monitörün 27 " versiyonu olsaydı bu fiyata ben alırdım.
Adaptive Sync ile FreeSync arasında biraz fark var o kadar. FreeSync 2, 35 FPS'de ikiye çarpma yaparak 35 FPS'lik oyunu 60-70 gibi akıcı gösteriyor falan diyorlar. FreeSync 2 belki o monitör çalıştırabilir, çalıştıramazsa adaptive Sync ile yine Sync çalışacaktır. Görüntüde kırılma falan olmayacaktır ama ikiye çarpma durumu gibi fazladan teknolojiler eksik olacaktır. O monitörün üretilme amacı zaten 200 FPS üstü oyunlarda iyi performans almak.

Doğrudur bilemiyorum, lakin ben CS:GO oyuncusu değilim. Ortalama Ultra ayarlarda 100FPS oyun oynuyorum ve en iyi renkleri görmek istiyorum veya film izlerken. 144Hz IPS monitörlere baktığımda 2600 TL civarına geliyor. Bende 240Hz monitör meraklısı değilim. Satın alırken ben bari adam gibi 1000TL fazla olsun oda bizim olsun dedik lakin AMD ekran kartımla uyumlu değilmiş.

Doğrudur bilemiyorum, lakin ben CS:GO oyuncusu değilim. Ortalama Ultra ayarlarda 100FPS oyun oynuyorum ve en iyi renkleri görmek istiyorum veya film izlerken. 144Hz IPS monitörlere baktığımda 2600 TL civarına geliyor. Bende 240Hz monitör meraklısı değilim. Satın alırken ben bari adam gibi 1000TL fazla olsun oda bizim olsun dedik lakin AMD ekran kartımla uyumlu değilmiş.

Yanlış yönlendirmek istmem ama MSİ monitör seni FreeSync olarak tatmin edecektir Adaptive Sync ile. Monitör menüsüne Youtube videolarından baktım Adative Sync yazıyor. Ben 24.5 inç sevmedigim için almadım ama FPS oyunları için çok iyi bir ölçü. Ben olsam alırdım bu monitörü yinede yanlış yönlendirmek istemem. Not: FPS oyunu oynarken zaten FreeSync açılmaz. İnput lag yapıyor. İnput lag fazla olması demek senin mouse ve fareye tıkladıgın an komutunun ekrana geç yansıtılması demektir. İnput lag ne kadar düşük olursa o kadar iyidir. Bu sebeple rekabetçi FPS oyunu oynanırken FreeSync açılmamalı.

Hocam para iadesi geldi mi? Ben monitörü satın aldım ödeme reddedildi dedi. Siparişi iptal ettim. Karttan para çekilmiş sonra baktıgımda. 1 gün geçti hala param iade edilmedi. Tahmini kaç gün içinde para geri veriliyor?

Son düzenleme:
Yanlış yönlendirmek istmem ama MSI monitör seni FreeSync olarak tatmin edecektir adaptive Sync ile. Monitör menüsüne YouTube videolarından baktım adative Sync yazıyor. Ben 24.5 inç sevmedigim için almadım ama FPS oyunları için çok iyi bir ölçü. Ben olsam alırdım bu monitörü yine de yanlış yönlendirmek istemem. Not: FPS oyunu oynarken zaten FreeSync açılmaz. İnput lag yapıyor. İnput lag fazla olması demek senin mouse ve fareye tıkladıgın an komutunun ekrana geç yansıtılması demektir. İnput lag ne kadar düşük olursa o kadar iyidir. Bu sebeple rekabetçi FPS oyunu oynanırken FreeSync açılmamalı.

Hocam para iadesi geldi mi? Ben monitörü satın aldım ödeme reddedildi dedi. Siparişi iptal ettim. Karttan para çekilmiş sonra baktıgımda. 1 gün geçti hala param iade edilmedi. Tahmini kaç gün içinde para geri veriliyor?

Benim kargo şu anda yolda ilk önce deneyip karar vermeye karar verdim. 3 gün sürebilir.

Geri
Yukarı