Çözüldü G-Sync nasıl sadece hikayeli oyunlarda açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Monitör
MSI MAG 251RX
Arkadaşlar CS:GO oynuyorum, CS:GO oynarken kapalı hikayeli oyunlarda açık olsun istiyorum. Tıpkı V-Sync on off gibi. Bunu yapabiliyor muyuz? Yoksa G-Sync aktif edildiğinde tüm oyunlarda otomatik olarak çalışıyor mu?

Çözüm
Oyuna girmeden önce buradan ayar yapabilirsin.

1691955700674.png
Söylediği şey her oyuna gireceğinizde elle ayarlamanız. İstediğiniz şey bu değil okuduğum kadarıyla. Çözüm olmadığını düşündüğüm için eksi verdim evet. Mesajımdaki gibi yaparsanız istediğiniz gibi sürekli uğraşmıyorsunuz. Çözüm benim mesajımken farklı bir mesajın çözüm olarak işaretli olmaması gerektiğini düşünüyorum. İnternetten birisi böyle bir arama yaptığında bu konu çıkacak ve başka insanlar yanlış çözüm yüzünden benim mesajımı göremeyecek ve forum bilgilendirici olmayacak. Bunun için moderatörlere de raporladım ama sallamadılar. Konu sahibi olduğunuz için siz çözüm olarak işaretleyebiliyorsunuz. İşinize yaradıysa ve konunun başkaları için de bilgilendirici olmasını istiyorsanız yukarıdaki mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.
Sırf bu tutumunuzdan ötürü işaretlemeyeceğim, iyi forumlar.

Sırf bu tutumunuzdan ötürü işaretlemeyeceğim, iyi sosyaller.

Mantıklı her insanın anlayabileceği bir şey anlattım. Sorduğun sorunun direkt çözümünü yazdım ve çözüm olarak doğru mesajı işaretlemenin hem foruma hem de senin gibi bu konuyu araştırıp çözüm arayan kişilere faydası olacağını açıkladım ama anlayamamışsın. Yazdığım mesajdan kendin faydalandığın gibi başkaları da faydalansın gibi bir düşünce yapısına da sahip değilsin. Ben doğru olduğunu düşündüğüm bir şeyin izahını gayet açıklayıcı bir şekilde yaptım. Sanıyorum dar görüşlülükten bunu çözüm sayım artsın diye takla atıyormuşum gibi algıladın. Nasıl bir tutumum olduğunu düşündüğünü çok merak ettim çünkü tutum ifadesini ne amaçla kullandığını gerçekten anlamlandıramadım. Mesajım çözüm işaretlenince bir ego tatmini yaşamayacaktım. Mesajımı çözüm olarak işaretlemeni istemiş olmam da kendim için istediğim bir şey değildi.

Son olarak insanlara iyi sosyaller diliyorsanız forum kültürüne vakıf olduğunuzdan emin olun. Forumun kalitesini düşürüp de böyle bir dilekte bulunmanız çok tezat bir durum.

Mantıklı her insanın anlayabileceği bir şey anlattım. Sorduğun sorunun direkt çözümünü yazdım ve çözüm olarak doğru mesajı işaretlemenin hem foruma hem de senin gibi bu konuyu araştırıp çözüm arayan kişilere faydası olacağını açıkladım ama anlayamamışsın. Yazdığım mesajdan kendin faydalandığın gibi başkaları da faydalansın gibi bir düşünce yapısına da sahip değilsin. Ben doğru olduğunu düşündüğüm bir şeyin izahını gayet açıklayıcı bir şekilde yaptım. Sanıyorum dar görüşlülükten bunu çözüm sayım artsın diye takla atıyormuşum gibi algıladın. Nasıl bir tutumum olduğunu düşündüğünü çok merak ettim çünkü tutum ifadesini ne amaçla kullandığını gerçekten anlamlandıramadım. Mesajım çözüm işaretlenince bir ego tatmini yaşamayacaktım. Mesajımı çözüm olarak işaretlemeni istemiş olmam da kendim için istediğim bir şey değildi.

Son olarak insanlara iyi sosyaller diliyorsanız forum kültürüne vakıf olduğunuzdan emin olun. Forumun kalitesini düşürüp de böyle bir dilekte bulunmanız çok tezat bir durum.
30 kere işaretle işaretle diye darlıyorsun, güzel kardeşim zaten yararlı bulursam işaretlerim. Adama eksi atıyorsun ve ben forum kültürüne vakıf değilim öyle mi? Forum kalitesini düşürmek mi :d Sen portakalda vitaminken ben bu sitedeydim, 10 yıl olacak :d Bir de 30 satır cevap yazmana gerek yok, ne çözümmüş modlar bile illallah etmiş.

30 kere işaretle işaretle diye darlıyorsun, güzel kardeşim zaten yararlı bulursam işaretlerim. Adama eksi atıyorsun ve ben forum kültürüne vakıf değilim öyle mi? Forum kalitesini düşürmek mi :d Sen portakalda vitaminken ben bu sitedeydim, 10 yıl olacak :d
Hala darlamak olarak algılıyorsun. Neden doğrunun peşine gitmeyeyim? "Darlıyor" olmamın sebebini 2 mesajda da anlattım

Yarar konusunda gelirsek sorduğun sorunun direkt çözümü yazdığım şey. Objektif bakarsan öyle olduğunu görebilirsin.

Eksi atma konusunda da çözüm olmadığı için attığımı zaten söyledim ki görebileceğin üzere sorduğun şeyin çözümü değil arkadaşın yazdığı şey. Eksi atmayı da neden kötü bir şey gibi düşündün anlamadım. Konuya faydası olmayan bir mesaja olumsuz oy vermek gayet faydalı bir davranış.

10 yıldır kullanıcı olabilirsin ama bu konuda gördüğüm üzere söyleyebilirim ki forum kullanımın insanlara fayda sağlamıyor.

30 kere işaretle işaretle diye darlıyorsun, güzel kardeşim zaten yararlı bulursam işaretlerim. Adama eksi atıyorsun ve ben forum kültürüne vakıf değilim öyle mi? Forum kalitesini düşürmek mi :d Sen portakalda vitaminken ben bu sitedeydim, 10 yıl olacak :d Bir de 30 satır cevap yazmana gerek yok, ne çözümmüş modlar bile illallah etmiş.
Neden kendinizle bu kadar çeliştiniz anlamadım. Adam ne yanlış bir şey dedi nede yanlış bir yönlendirme. İtwas, Arkadaşın önerisi daha çözüme yakın yada çözüm diyebiliriz. Bu konunun 10 yıldır forumda olmanızla ne alakası var be usta. Gece gece güldürdünüz.

Neden kendinizle bu kadar çeliştiniz anlamadım. Adam ne yanlış bir şey dedi nede yanlış bir yönlendirme. İtwas, Arkadaşın önerisi daha çözüme yakın yada çözüm diyebiliriz. Bu konunun 10 yıldır forumda olmanızla ne alakası var be usta. Gece gece güldürdünüz.
Furkan, arkadaşa çözüm atmışım konu çözüldü diğer arkadaş da yorum yazdı yararlı fakat üslup diğer arkadaşı aşağılayıcı tarzda. Dislike atmış ve eksi vermiş. Bunun sebebi ne? Bir şekilde yardımcı olmaya çalışmış arkadaş. Ve bir nebzede çözmemi sağladı. 4-5 kez çözüm işaretler misin işaretler misin moderatöre söyledim işaretlemiyor. Bu tarz gelip arkadaşa dislike atarsan ben de net bir şekilde tavrımı belli ederim. Forum kültüründen bahsetmiş o sebeple 10 yıldır üye olduğumu ifade ettim. Üyelere nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda tavsiyeye veya bilgiye ihtiyacım yok.

Furkan, arkadaşa çözüm atmışım konu çözüldü diğer arkadaş da yorum yazdı yararlı fakat üslup diğer arkadaşı aşağılayıcı tarzda. Dislike atmış ve eksi vermiş. Bunun sebebi ne? Bir şekilde yardımcı olmaya çalışmış arkadaş. Ve bir nebzede çözmemi sağladı. 4-5 kez çözüm işaretler misin işaretler misin moderatöre söyledim işaretlemiyor. Bu tarz gelip arkadaşa dislike atarsan ben de net bir şekilde tavrımı belli ederim. Forum kültüründen bahsetmiş o sebeple 10 yıldır üye olduğumu ifade ettim. Üyelere nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda tavsiyeye veya bilgiye ihtiyacım yok.
Tamam da hocam. Forumda ''genelde'' çözümü veya sorunu biz belirlemiyoruz. Şimdi açtığınız konu direkt google sayfasında çıkıyor ve itwas'ın dediği gibi asıl çözüm önemli. Sorduğunuz sorunun çözümü itwas'ın sayılır. Fakat çözüm saydığınız arkadaşın önerisi de sizin işinize yaradıysa orası muamma.

İfade kullanımım alaycı olmaktan ziyade mesajı gerçekten beğenmediğimden. Soru G-sync ayarını oyuna özel ayarlamak ve arkadaşın yazdığı şey G-sync ayarını kaparsanız CS GO'da da kapanmış olacağı. Sanırım bu mesajı görmek için konu açmadınız ve evet, bu mesajı gerçekten de beğenmedim. Mesajlar benzer olsa gerçekten seni haklı bulurdum ve konuyu haksız yere uzatmazdım. Mesajın çözüm olarak işaretlenmesini istememe getirmişsin tekrardan konuyu. Bunu gerçekten anlayamadığını ve ne kadar anlatsam da anlayamayacak olduğunu gördüğümden daha da bunun açıklamasını yapmak istemiyorum.

Geri
Yukarı