G-Sync Uyumlu Monitörde Flicker (Parlaklık Titremesi Sorunu)

royalflush_tr

Hectopat
Daha fazla  
1 Ay önce ASUS VG27AQ monitörünü satın aldım ama G-Sync açınca oyunlar da Flicker (Parlaklık Titremesi) sorunu oluyor. G-Sync özelliğini kapatınca sorun çözülüyor, ama ben o özellik için ekstra para ödedim kapatarak kullanmak istemiyorum. Bu sorun garanti kapsamına giriyor mu?

144 Hz'de çok şiddetli titremiyor ama yine de rahatsız ediyor.
165 Hz ve ELMB-Sync monitörün ayarlarından aktif edince titreme şiddetleniyor oyun bile oynatmıyor.

Sorunu çözmek için denediğim yollar:

NVIDIA sürücülerini DDU (Display Driver Uninstaller) ile silip tekrar yükledim.

Başka bir bilgisayarda denedim.

Farklı bir priz ile denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyu dağıtmak gibi olmasın ama bende de Rx 5700 ve Aoc C24g1 model monitör var ve oyuna girince bir süre sanki renk optimizasyonu gibi sorun oluyor renkler böyle yanıp sönüyor gibi ama masaüstünde hiçbir problem yok.Hatta oyunda bile herzaman değil bu sadece oyuna girerken oluyor veya lol de mesela mağazadan ürün alınca bi arka planda sanki renkler yanıp sönüyor gibi oluyor.Bahsettiğiniz olay bu mu acaba ? Bende bu sorun mu yoksa driverlardan kaynaklı renk optimizasyonu tarzı birşey mi diye emin olamıyorum.

Hocam konuyu dağıtmak gibi olmasın ama bende de Rx 5700 ve Aoc C24g1 model monitör var ve oyuna girince bir süre sanki renk optimizasyonu gibi sorun oluyor renkler böyle yanıp sönüyor gibi ama masaüstünde hiçbir problem yok.Hatta oyunda bile herzaman değil bu sadece oyuna girerken oluyor veya lol de mesela mağazadan ürün alınca bi arka planda sanki renkler yanıp sönüyor gibi oluyor.Bahsettiğiniz olay bu mu acaba ? Bende bu sorun mu yoksa driverlardan kaynaklı renk optimizasyonu tarzı birşey mi diye emin olamıyorum.
Anlatıklarınıza göre sorununuz muhtemelen Flicker sorunu, en iyi test etmenin yolu Free-Sync devre dışı bırakarak oyuna girmeniz olacaktır. Eğer sorun çözüldüyse Flicker sorunudur.
Ne yazık ki aynı sorunu bende yaşıyorum, umarım yazılımsal bir problemdir yoksa garantiye yollayacağım.

Son düzenleme:
Anlatıklarınıza göre sorununuz muhtemelen Flicker sorunu, en iyi test etmenin yolu Free-Sync devre dışı bırakarak oyuna girmeniz olacaktır. Eğer sorun çözüldüyse Flicker sorunudur.
Ne yazık ki aynı sorunu bende yaşıyorum, umarım yazılımsal bir problemdir yoksa garantiye yollayacağım.

Bununla ilgili tam bir video falan var mı hocam emin olamadım simdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı