G-Sync veya V-Sync kapatınca input lag azalır mı?

V-Sync daha fazla gecikmeye neden olur, G-Sync daha az. Genel olarak, evet.

O zaman rekabetçi oyunlarda V-Sync ve G-SYNC açmıyorum o zaman değil mi input lag az olması için doğru mu anladım.

İkisine de gecikme var ama G-SYNC'de daha az. Azalır yani.

O zaman rekabetçi oyunlarda V-Sync ve G-SYNC açmıyorum o zaman değil mi input lag az olması için doğru mu anladım.

Ekran yırtılması gibi bir sorunun yoksa ya da bunu sorun etmiyorsan Sync aktif etmek çok gerekli olmayabilir. Yüksek Hz ürünlerde daha az sorun bu yırtılma konusu. Oyunda akıcılık sorunu hissettiğim durumda, oyun içinde ayar varsa FPS'i sınırlamayı tercih ediyorum ben.

Ekran yırtılması gibi bir sorunun yoksa ya da bunu sorun etmiyorsan Sync aktif etmek çok gerekli olmayabilir. Yüksek Hz ürünlerde daha az sorun bu yırtılma konusu. Oyunda akıcılık sorunu hissettiğim durumda, oyun içinde ayar varsa FPS'i sınırlamayı tercih ediyorum ben.

Hocam 144 Hz kullanıyorum ekran kartı GTX 1660 Super CPU 3500X.
Açmamanız iyi olur. Yırtılma çok sıkıntı olmuyor. Takmıyorum ben.

Hocam 144 Hz kullanıyorum ekran kartı GTX 1660 Super CPU 3500X.

144Hz, GTX 1660 ikilisi kullanıyorum ben de. Hiçbir Sync teknolojisi de aktif değil. Kimileri sorun ediyor bu durumu. Kapattığın zaman rahatsız olduğun bir durum yoksa o şekilde kullanabilirsin.

144Hz, GTX 1660 ikilisi kullanıyorum ben de. Hiçbir Sync teknolojisi de aktif değil. Kimileri sorun ediyor bu durumu. Kapattığın zaman rahatsız olduğun bir durum yoksa o şekilde kullanabilirsin.
Hocam ben ağırlıklı olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum cs go global rank şuan benim için milisaniye önemli o yüzden gsync ve vsync kapatacağım teşekkürler peki son olarak birde input lagı dahada düşermek için ne yapabilirim

Valorant gibi oyunlar NVIDIA refleks teknolojileri kullanmaya başladı. Bunların donanımları falan da var piyasada artık. Donanım tarafı pahalı yatırımlar da aynı zamanda. Bizim yapabileceğimiz şey, en iyisini alamıyorsak kablosuz teknolojilerden uzak durmak gibi basit şeyler. Monitör, klavye, mause, internet bağlantısı gibi birçok etken söz konusu gecikme konusunda. Her biri masraflı, kimisi parayı versen de ulaşamadığın teknolojiler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı