V-Sync kapatınca kasma

emrepsilon

Hectopat
Daha fazla  
Bugün pes oynarken fark ettim. V-Sync açık iken Ultra ayarda sabit 75 FPS alıyorum kasma gibi bir şey söz konusu değil. V-Sync kapatınca 160-170 FPS alıyorum ancak bu seferde ara ara kasıyormuş gibi oluyor. Bu normal mi?

Bugün pes oynarken fark ettim. V-Sync açık iken Ultra ayarda sabit 75 FPS alıyorum kasma gibi bir şey söz konusu değil. V-Sync kapatınca 160-170 FPS alıyorum ancak bu seferde ara ara kasıyormuş gibi oluyor. Bu normal mi?
Ara ara kasma hissiyatı kastığından değildir büyük ihtimalle 170 lere alışan kol hissiyatı 100 altı düşünce zorlanıyordur başka bir şey olacağını sanmam.

Ekranların kendi HZ değerleri vardır. Bu değer 60-120-144Hz vb. gibi seviyeleri vardır. 60Hz bir ekranda 60FPS oynamak en stabil görüntüyü verir. Eğer 60Hz bir ekranda 140-170FPS arası oynamayı denerseniz yaşadığınız durumlar gözükebilir çünkü ekranınıza aşırı FPS gönderiyorsunuz ama ekranınız bunu kaldıramıyor. Bu kaldıramama sonucu görüntüde bozukluklar ve yırtılmalar görülebilir. V-Sync'de sizin FPS'inizi sabitleyerek iyi bir görüntü sağlar.

O zaman asıl önemli olan ekran kartı değil monitör. Çünkü süper ekran kartın bile olsa monitör 60 veya 75 hz olduğunda pek bi anlamı kalmıyor yanlış anlamadıysam.

Gta da pek farketmedim olmuyor sanki onda.
Tam olarak öyle denemez bence arkadaşlar da azıcık abarttı. FreeSync olmasa bile yüksek FPS’nin faydasını görürsün dostum. Özellikle FPS falansan.

Geri
Yukarı