G27CQ4 165 Hz monitörde FPS dalgalanıyor ve ekran parlıyor

idontknowboi

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
MSI G27CQ4
2K 165Hz monitör aldım fakat oyun oynarken veya LightShot ile SS alırken gibi birçok aktivitede ekranda FPS dalgalanıyor ve parlamalar oluşuyor (hızlı bir şekilde ekran parlaklığı düşüp yükseliyor gibi). Ayrıyeten PC boşta iken ekran kartı 55; CPU ise 60 derece civarlarında geziyor. Boşta iken bu kadar olması normal mi anlam veremedim. BIOS üzerinden CPU Core Boost seçeneğini kapattım az da olsa etkisi oldu ısı anlamında. BIOS ve sürücülerim güncel.
  • Monitör: MSI G27CQ4 2K 165Hz
  • GPU: MSI Armor RX570 4 GB
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600

2K 165Hz monitör aldım fakat oyun oynarken veya LightShot ile SS alırken gibi birçok aktivitede ekranda FPS dalgalanıyor ve parlamalar oluşuyor (hızlı bir şekilde ekran parlaklığı düşüp yükseliyor gibi). Ayrıyeten PC boşta iken ekran kartı 55; CPU ise 60 derece civarlarında geziyor. Boşta iken bu kadar olması normal mi anlam veremedim. BIOS üzerinden CPU Core Boost seçeneğini kapattım az da olsa etkisi oldu ısı anlamında. BIOS ve sürücülerim güncel.
  • Monitör: MSI G27CQ4 2K 165Hz
  • GPU: MSI Armor RX570 4 GB
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600
Bir tane ayar vardı adını hatırlayamadım ama monitör ortama göre parlaklığı kendi azaltıp indiriyor o ayarı açmış olabilirsiniz.
Fan ve kasa temizliği ve macun değişimi ısınızı düşürecektir.

Bir tane ayar vardı adını hatırlayamadım ama monitör ortama göre parlaklığı kendi azaltıp indiriyor o ayarı açmış olabilirsiniz.
Fan ve kasa temizliği ve macun değişimi ısınızı düşürecektir.

Sinema modundan bahsediyorsunuz yok onu açmadım. Daha çok FPS'in dalgalanması ile alakalı bir durum sanırım ama bir türlü çözemedim. Kontrol ediyorum FPS'in dalgalandığı zaman bu ekran parlama sorunu yaşanıyor.

Geri
Yukarı