G29 2023'te alınır mı?

İbekirPRO

Hectopat
Daha fazla  
Direksiyon seti almayı düşünüyorum ama malum fiyatlar biraz tuzlu. Ben de G29 alsam mı diye düşünmeye başladım sonra Driving Forge GT ile karşılaştım. Sorum şu 3000-3500TL civarında DFGT mi yoksa kendimi zorlayıp G29 mu almalıyım?

DFGT alırsam bu iki ilandan birini alacağım. Oturduğum yere en yakın bu iki ilan var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. G29 kullanıcısım. Tek bir sorunu var: Direksiyon sistemi dişli olduğu için toprak yolda kaza da veya direksiyonu titretebilecek herhangi bir aksiyonda çok sert dişli seslerini ve dişli geri tepmelerini hissedebiliyorsunuz. Kayışlı modellerde bu daha iyi oluyor sadece ters g kuvveti yiyorsunuz. Ayrıca dişli olduğu için direksiyonu tam ortalasınızda 1-2 milim sağa / 1-2 milim sola direksiyon boşluğu var. Bir zamandan sonra eliniz alışıyor alıştıktan sonra daha da hissediliyor. Arkadaşımda kayış sistemli direksiyon seti var onu kullanınca anladım bende. Dişli değil de kayış setuplu bir direksiyon alırsanız sizin için en azından ileriye dönük daha iyi bir yatırım olacaktır. Ancak fiyatları G29'a nazaran daha pahalı olduğundan dolayı bütçeniz yetmezse G29 güzel bir tercih olacaktır.

Ya da bu iki direksiyonun bir alternatifi var mı?

Merhaba. G29 kullanıcısım. Tek bir sorunu var: Direksiyon sistemi dişli olduğu için toprak yolda kaza da veya direksiyonu titretebilecek herhangi bir aksiyonda çok sert dişli seslerini ve dişli geri tepmelerini hissedebiliyorsunuz. Kayışlı modellerde bu daha iyi oluyor sadece ters g kuvveti yiyorsunuz. Ayrıca dişli olduğu için direksiyonu tam ortalasınızda 1-2 milim sağa / 1-2 milim sola direksiyon boşluğu var. Bir zamandan sonra eliniz alışıyor alıştıktan sonra daha da hissediliyor. Arkadaşımda kayış sistemli direksiyon seti var onu kullanınca anladım bende. Dişli değil de kayış setuplu bir direksiyon alırsanız sizin için en azından ileriye dönük daha iyi bir yatırım olacaktır. Ancak fiyatları G29'a nazaran daha pahalı olduğundan dolayı bütçeniz yetmezse G29 güzel bir tercih olacaktır.

G29'u zorlasam mı diye düşünüyorum hocam kayış hiç olmaz.

G29 ve DFGT arasında çok fark var mı?

Ya da bu iki direksiyonun bir alternatifi var mı?

G29'u zorlasam mı diye düşünüyorum hocam kayış hiç olmaz.

G29 ve DFGT arasında çok fark var mı?
İlla G29 değilde G920'de alabilirsiniz aynı direksiyonlar tuş sayısı gibi ufak tefek bir şeyler dışında farkları yok ve daha uygun satılıyorlar genelde ikinci el sitelerinde.

Geri
Yukarı