G29 alınır mı?

G29 PlayStation uyumlu, G920 Xbox uyumlu. Bu ve tuş sayısı dışında her şeyleri aynı. Eğer sıfır G29 alacaksanız onun yerine Thrustmaster T150 Pro alın.

G29 PlayStation uyumlu, G920 Xbox uyumlu. Bu ve tuş sayısı dışında her şeyleri aynı. Eğer sıfır G29 alacaksanız onun yerine Thrustmaster T150 Pro alın.

Stokta bulamadım linkini atar mısın?

Bir de PC uyumlu değil mi?

Evet ben de sadece gelbura.com da bulabildim, link bu :

Outlet olmasına takılmayın zira Gelbura.com Thrustmaster'ın Türkiye resmi distribtörü.
Stokta bulamadım linkini atar mısın?

Bir de PC uyumlu değil mi?
Evet PC uyumlu. Eğer bütçeniz bu kadar çıkamazsa 2. el T150 Pro almanız sıfır G29 almanızdan daha iyi olacaktır.

Evet ben de sadece gelbura.com da bulabildim, link bu:

Outlet olmasına takılmayın zira Gelbura.com Thrustmaster'ın Türkiye resmi distribtörü.

Evet PC uyumlu. Eğer bütçeniz bu kadar çıkamazsa 2. el T150 Pro almanız sıfır G29 almanızdan daha iyi olacaktır.

2.el güvenim yok.

2.el güvenim yok.
Hocam linkteki direksiyon 2. el değil zaten. Ayrıca direksiyon setlerinde 2. el alırken düzgün bir şekilde kontrol ederseniz ( konusunu açarsanız yardımcı oluruz) ilerde sorunla karşılaşma olasılığınız çok düşük olur. Eğer isterseniz 2. el T150 Pro'nun neden sıfır G29'dan iyi olduğunu anlatabilirim.

Hocam linkteki direksiyon 2. el değil zaten. Ayrıca direksiyon setlerinde 2. el alırken düzgün bir şekilde kontrol ederseniz ( konusunu açarsanız yardımcı oluruz) ileride sorunla karşılaşma olasılığınız çok düşük olur. Eğer isterseniz 2. el T150 Pro'nun neden sıfır G29'dan iyi olduğunu anlatabilirim.

Anlatır mısın?

G29 ilk çıkan FFB'li direksiyon setlerinde bulunan dişli sistemi kullanıyor ve bu sistem ForceFeedback'i hem çok pürüzlü hem de daha düşük bir kuvvette veren sistem. T150 ise Hibrit bir FFB sistemi kullanıyor ( Kayış ve Dişliler bir aradalar) bu sistem hem daha az pürüzlü hem de daha kuvvetli bir ForceFeedback veriyor. G29 2.3 tork üretirken T150 2.9 civarı tork üretiyor. Pedallara gelirsek Logitech'in Pedallarında 8 bit potansiyometre kullanırken Thrustmaster 12 bit potansiyometre kullanıyor. Hem T150'nin base'inde fan bulunduğu için direksiyon G29'dan daha az ısınıyor, kayışlı sistemde sürtünme daha az olduğu için G29'dan daha uzun ömürlü oluyor. G29'da virajları dönerken takır tukur sesler alıyorsunuz (Dişliler birbirine çarparken dişleri atlıyorlar) T150'de bu çok daha az.

Son düzenleme:
G29 ilk çıkan FFB'li direksiyon setlerinde bulunan dişli sistemi kullanıyor ve bu sistem forcefeedback'i hem çok pürüzlü hem de daha düşük bir kuvvette veren sistem. T150 ise hibrit bir FFB sistemi kullanıyor ( kayış ve dişliler bir aradalar) bu sistem hem daha az pürüzlü hem de daha kuvvetli bir forcefeedback veriyor. G29 2.3 tork üretirken T150 2.9 civarı tork üretiyor. Pedallara gelirsek Logitech'in pedallarında 8 bit potansiyometre kullanırken Thrustmaster 12 bit potansiyometre kullanıyor. Hem T150'nin Base'inde fan bulunduğu için direksiyon G29'dan daha az ısınıyor, kayışlı sistemde sürtünme daha az olduğu için G29'dan daha uzun ömürlü oluyor. G29'da virajları dönerken takır tukur sesler alıyorsunuz (dişliler birbirine çarparken dişleri atlıyorlar) T150'de bu çok daha az.

Ama dişli sistem çok daha sağlam olmuyor mu?

Ama dişli sistem çok daha sağlam olmuyor mu?
T150Rs Pro, sadece kayışlı değil. Dişlilerin kayışlılara bağlanması sonucu oluşan hibrit sistemden oluşuyor. Bu da onu daha sessiz ve pürüzsüz FFB'ye sahip olmasına yarıyor. Direksiyon base'ini bir yerlere fırlatmadıktan/çarpmadıktan sonra öyle kolay kolay atacak bir şey değil kayışlı sistem. T150Rs Pro, G29'dan %25 daha güçlüdür ve yazılım olarak da G29'u tokatlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı