G29 yerine ne düşünülebilir?

T150'nin pedallarını hiç kullanmadın sanırım :) o pedallara bir bas. G29'un pedallarının ne kadar kaliteli olduğunu anlayacaksın.

T150 direksiyonu demek istiyorum T150 zaten plastik debriyajsız bir pedal seti ama sen RS kullan görürüm ben G29u.

T150 direksiyonu demek istiyorum T150 zaten plastik debriyajsız bir pedal seti ama sen RS kullan görürüm ben G29u.
Yok yok ben hepsini deneyimledim. G29 u yabana atma. Pedal seti gerçekten çok kaliteli G29 un. T300 e kadar olan Thrustmaster serilerinin tamamının pedal setinden daha kaliteli G29 un pedal seti. Zaten o yüzden ben g29 u T150 pro ve t248 in üzerine koyuyorum. Yoksa sadece direksiyon sistemine odaklanırsak zaten Thrustmaster ürünleri daha iyi. Ancak pedal seti konusunda kesinlikle önermiyorum o cihazları.

Yok yok ben hepsini deneyimledim. G29'u yabana atma. Pedal seti gerçekten çok kaliteli G29'un. T300'e kadar olan Thrustmaster serilerinin tamamının pedal setinden daha kaliteli G29'un pedal seti. Zaten o yüzden ben G29'u T150 Pro ve T248'in üzerine koyuyorum. Yoksa sadece direksiyon sistemine odaklanırsak zaten Thrustmaster ürünleri daha iyi. Ancak pedal seti konusunda kesinlikle önermiyorum o cihazları.

Hocam T248'in pedalları iyi bende dediklerimin hepsini denedim G29'un pedal seti T150RS'e kadar iyi ama T150RS sonrası yabana gidiyor maalesef ama bu kişiden kişiye değişiyor benim bütçem olsa Thrustmaster alacağıma sparco direksiyon alıp Fanatec base ile kullanırım ama o kadar bütçem yok.

Yok yok ben hepsini deneyimledim. G29'u yabana atma. Pedal seti gerçekten çok kaliteli G29'un. T300'e kadar olan Thrustmaster serilerinin tamamının pedal setinden daha kaliteli G29'un pedal seti. Zaten o yüzden ben G29'u T150 Pro ve T248'in üzerine koyuyorum. Yoksa sadece direksiyon sistemine odaklanırsak zaten Thrustmaster ürünleri daha iyi. Ancak pedal seti konusunda kesinlikle önermiyorum o cihazları.

Zamanında ben G29u 2017-2018 cıvarında 2200TL'ye almıştım şimdi ise 13bin TL'ye satılıyor 4ay önce yine G29 aldım öncekini 1.5yıl önce satmıştım 2500e 7000TL'ye aldım 4ay önce ama şu an 13bin TL.

Hocam T248'in pedalları iyi bende dediklerimin hepsini denedim G29'un pedal seti T150RS'e kadar iyi ama T150RS sonrası yabana gidiyor maalesef ama bu kişiden kişiye değişiyor benim bütçem olsa Thrustmaster alacağıma sparco direksiyon alıp Fanatec base ile kullanırım ama o kadar bütçem yok.

Zamanında ben G29u 2017-2018 cıvarında 2200TL'ye almıştım şimdi ise 13bin TL'ye satılıyor 4ay önce yine G29 aldım öncekini 1.5yıl önce satmıştım 7000TL'ye almıştım ama şu an 13bin TL.

Aynen muhtemelen kişisel tercihler söz konusu oluyor burada. Çünkü Thrustmaster T150 pro ve 248 in pedallarının ağırlık dengesi ve basış hissiyatını ben g29 unki kadar gerçekçi bulmamıştım.

Zaten bu işin piri Fanatec. Bakma biz oyuncaklarla yarışmaya çalışıyoruz. İşte o yüzden bu arkadaşı doğru yola getirmeye çalışıyorum. Bir vites sevdasına gidip alt seviye ürünler almasın. Alacaksa en azından T300 alsın ki en azından elinde gerçekten bir simulasyon seti olsun.

Aynen muhtemelen kişisel tercihler söz konusu oluyor burada. Çünkü Thrustmaster T150 Pro ve 248'in pedallarının ağırlık dengesi ve basış hissiyatını ben G29 unki kadar gerçekçi bulmamıştım.

Zaten bu işin piri Fanatec. Bakma biz oyuncaklarla yarışmaya çalışıyoruz. İşte o yüzden bu arkadaşı doğru yola getirmeye çalışıyorum. Bir vites sevdasına gidip alt seviye ürünler almasın. Alacaksa en azından T300 alsın ki en azından elinde gerçekten bir simulasyon seti olsun.

Aynen öyle katılıyorum.

Sana şöyle söyleyeyim. Ben de G29 ve shifter sahibiyim. Piyasa fiyatına bakıldığı zaman g29 ve shifter almaya kalksan, nereden baksan 13-14.000 lira ödüyorsun. Yani bu fiyatlara shifter'sız t300 alabiliyorsun. Buna emin ol şuan alacak olsam t300 ü tercih eder, shifterı hiç önemsemezdim. T300 ile g29 arasında gerçekten çok büyük kalite farkı var, hem motor anlamında, hem sistem anlamında hem force feedback anlamında. G29,T150,T248 falan hepsi giriş ürünleri. T300, TS-PC gibi ürünler de orta seviye ürünler. Zaten bunların üstü de Fanatec.

O yüzden bence shifter olayına hiç takılma. Zaten bir çok oyunda F1 kulakçıklarını kullanıyorsun. ETS falan 3 5 ay oynayacağın oyunlar. Daha sonra kendini yarışlara verdiğin zaman zaten manuel vitesi bir daha kullanmayacaksın bile. O kadar parayı vereceksin madem, orta seviye ürün al. Hiç pişman olmayacaksın, güven bana.
Sıfır G29 + Shifter 9000 TL, 13-14000 TL olsa arada kalmazdım muhtemelen.

Sıfır G29 + Shifter 9000 TL, 13-14000 TL olsa arada kalmazdım muhtemelen.
İkisini birden 9000 liraya bulduysan iyiymiş. Çünkü şuan bilindik satıcılarda sadece direksiyon seti minimum 9000 lira.

Şayet güvenilir bir satıcıdan bulduysan her ikisini de toplam 9000 liraya, ozaman almak düşünülebilir.

İkisini birden 9000 liraya bulduysan iyiymiş. Çünkü şuan bilindik satıcılarda sadece direksiyon seti minimum 9000 lira.

Şayet güvenilir bir satıcıdan bulduysan her ikisini de toplam 9000 liraya, ozaman almak düşünülebilir.
Antalya'da bir mağazadan elden alacağım direksiyon + shifter 9000'e satıyorlar. Dediğin kadar fiyat farkı olsa Thrustmaster düşünürdüm mutlaka.

Antalya'da bir mağazadan elden alacağım direksiyon + shifter 9000'e satıyorlar. Dediğin kadar fiyat farkı olsa Thrustmaster düşünürdüm mutlaka.
0 olduğuna eminiz değil mi?

Ha birde PTT AVM'de falan vardı hocam.

Geri
Yukarı