G31-M7 TE Anakarta GTX 750 Ti Takılır mı?

Ana kartın PCI-E 3.0 desteğini bir araştırın derim. Bende de i5 3450 işlemcimin takılı olduğu eski bir ana kart vardı ve GTX 750 Ti taktığımda PCI-E desteği yüzünden bilgisayarım açılmadı. Ana kartımı değiştirmek zorunda kalmıştım çünkü kartı iade edebilmek için bir sebep değil benim bilgisayarımın uyumsuzluk çıkarması yanlış bilmiyorsam.

PCI-E 1x16 Girişi Var ise takılmayacağı bir durum yok.İşlemciniz eğer darboğaz yapmayacak bir işlemci ile güle güle oynarsınız.PCI-E 2.0 ise 3.0 Ekran kartını alıp da takabilirsiniz.Sadece 1 FPS civarı bir performans farkı olacaktır o kadar.

PCI-E 1x16 Girişi Var ise takılmayacağı bir durum yok.İşlemciniz eğer darboğaz yapmayacak bir işlemci ile güle güle oynarsınız.PCI-E 2.0 ise 3.0 Ekran kartını alıp da takabilirsiniz.Sadece 1 FPS civarı bir performans farkı olacaktır o kadar.
Benim demek istediğim şeyi tam anlamamışsın doğal olarak. Ben 750 Ti taktığım H61 chipset ana kartımda sorun yaşadım. PCI-E 3.0 desteği ile ilgili bios güncellemesi yapılamaması yüzünden ana kartımı değiştirdim, ekran kartım öyle çalıştı. PCI-E ile alakalı olduğunu şuradan biliyorum, PCI-E 2.0 kartlar çalışırken farklı farklı PCI-E 3.0 kartları denememe rağmen çalışmadı. Bazı eski ana kartlarda böyle sorunlar olabiliyor bu yüzden dikkat etmek gerekiyor. Ana kartın en son BIOS güncellemesi verildiği tarihte PCI-E 3.0 daha çıkmamış ise o ana kartta 750 Ti yüksek ihtimalle çalışmayacaktır. Tecrübe ile söylüyorum bunu.

Son düzenleme:
G31 çipsetli anakartlar tabiki de eski anakartlar.Arkadaşlarınızda bulunan bir PCI-E 3.0 ekran kartını alıp sisteminize takmanızı ve denemenizi tavsiye ediyorum.Darboğaz olsa olmasa bile deneyin çalışıyor mu diye .Eğer sisteminiz ekran kartını görüyor ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor ise işlemcinizle darboğaz yapmayacak bir ekran kartını alıp takabilirsiniz.Böylece Mannyak isimli arkadaşımızın dediği hatanın önüne geçmiş olursunuz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı