G31M-ES2L Bilgisayarı Yükseltme

a k i n

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Eski bilgisayarımı tekrardan bi adam etmek istiyorum. Fakat bu konularda malesef pek bilgim yok. O yüzden fikirlerinize ihtiyacım var.

Bi kaç araştırma yaptım, doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama bana ilk olarak anakartımı değiştirmemi söylediler. Çünkü DDR3 RAM desteklemediği için RAM takviyesi yapamıyormuşum. Şuanki sadece 2 GB DDR2 RAM. Aklımda 4+4 olacak şekilde RAMalma düşüncem var. O yüzden anakart önerilerinize ihtiyacım var.

İşlemciye değinecek olursam, benim işlemciyi internette arattıgımda 50 TL gibi bi fiyat oluyor ama bu 3.00 Ghz, i5 işlemciler bile 3 Ghz değil. Bu konuda yanlış düşünüyorum büyük ihtimalle. :) O yüzden uygun bi işlemci önerir misiniz?

Bilgisayarda sanırım power denilen bi şey var, ama o olduğundan emin değilim.
  • Markası şöyle: Thermal Master ATX 12V ,
  • Product No: TM - 350 - PMSP
  • Max Output Power: 350W
Bunu da değiştirmem gerekir mi? Gerekiyorsa ne almalıyım.

Ekran kartı: NVİDİA Geforce 9500 GT
Ekran kartı konusunda da tereddütlerim var. Oynadığım oyun Cs:Go ve bana yetiyor kanaatindeyim, ama 2 GB olsa daha rahat edeceğimi söylediler. O yüzden uygun 2Gb bi ekran kartı tavsiyesi istiyorum sizden.

Son olarakta 1 TB HDD almak istiyorum. Şuanki harddiskim, 320 Gb onu değiştirme gibi düşüncem var.

Bilgisayarda yaptığım tek iş, oyun oynamak ve film izlemek. Başka bir şey yaptığım yok. Oyunlardada yüksek ayar oynamasam bile bana yeterli. Orta ayarlardan gayet memnunum :) Ve bütçem toplam 1000 TL. Aşağısı olabilir ama yükseği olamaz.

Monitör mouse klavye hoparlör gibi şeyler zaten mevcut o yüzden onlara ihtiyacım yok.

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.

Untitled.png

Untitled3.png

anakart.png

power.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırayla gideyim:
  • Anakart zinirleme reaksiyona neden olur. Anakart sonrası CPU ve RAM de değişmek zorundadır.
  • İşlemci iyi bir işlemci. Bu tür sistemlerde genelde leş işlemciler olur. zamanında iyi işlemci almışsın. Core 2 Quad olsa daha iyi olurdu tabi.
  • 2 GB RAM olmaz. Bunu 8 GB yap diyeceğim ama anakart kaldırmayabilir. En azından 4 GB yap.
  • 2 GB ekran kartı al diyen saçmalamış. Bakkalın yanında çıraklık yapıp sarkıyılan sepetlere falan baksın. Ekran kartında GPU önemlidir. GTX 750 alabilirsin en azından.
1000 TL'yi yeni gördüm. Bunu emekli edip komlesistem alabilirsin. APU mesela.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı