GA-G31M-ES2L Sistem Yükseltme

DDEMR

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523022612
Elimde 480W güç kaynağına, Gigabyte GA-G31M-ES2L anakarta, 9500 GT ekran kartına ve 2 adet 2 GB RAM'e sahip eski bir bilgisayarım var. İşlemci olarak üzerinde İntel Pentium 4 bir işlemci mevcut. Çocuklar oynayabilsin diye biraz güncelleştirmek istiyorum. Parçaların çok eski parçalar olduğunu biliyorum ancak çocukların elinde çabuk yıpranacağını bildiğim için bunun üzerinden güncelleme yapmak istiyorum. Zaten alabileceğim uygun işlemcilerde eski olduğu için çok fazla masraf yapmamış olacağım. Buna uygun şekilde bir işlemci önerebilir misiniz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde hangi oyunlar çalıştırılacak ve bütçe ne kadar? Bu bilgiler ışığında bir öneri yapmamız gerekiyor.

Hocam güncel oyunlara gerek yok. Call of Duty 4, Call of Duty 6, ETS2 (şuan oynuyorum ama biraz kasma var) bu ve bunun gibi oyunları normal seviyede oynatacak bir işlemci almayı düşünüyorum. Ortalama bir işlemci olsa yeter yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4 Çekirdek Intel Core 2 Quad Q8400 LGA 775 4M Önbellek, 2.66 GHz işlemciyi sipariş ettim. Virtual Technology'yi de destekliyor. Urun gelip montajini yapinca tekrar yorum yaparim. Teşekürler.
-> 4 Çekirdek Intel Core 2 Quad Q8400 Lga 775 4m Önbellek, 2.66 Ghz - n11.com
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci dün elime ulaştı ve montajını yaptım. Yapar yapmaz kendini belli etti zaten. Darboğazdan kurtuldu. Konu kilitlenebilir. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı