G3240 için ekran kartı önerisi

Zlmaykm

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler;
  • Anakart: Gigabyte H97M-HD3
  • İşlemci: Intel Pentium G3240 3.1 GHz
  • RAM: 4 GB
  • Power Supply: Zalman ZM500
2 yıllık bir sisteme ekran kartı alacağım. İşlemcinin eski olması ve bütçe faktörü düşünüldüğünde ön plana çıkan kartlar şunlar:

• MSI R7 240 2GD3 LPV2 2GB, GDDR3
  • Asus R7240 2GD3-L Radeon 2GB DDR3 128 Bit
  • MSI N730-2GD3 V2 GT730 2GB DDR3, 128 Bit

Bu kartlar arasında darboğaz yaptırmayacak ve en yeni oyunları olmasa da Total War-2, PES 2015-2016 gibi oyunları oynatacak bir kart var mı?

Tabii ki bu kartların maliyetine yakın maliyette ki diğer tavsiyelerinizi de alabilirim.

Şimdiden cevap verenlere teşekkür ederim.

O oyunları hangi ayarlarda oynatır bu kartlar bir fikrim yok şahsen.
İçlerinden Asus R7 240'ı tavsiye ederim.

Bu konuda -ne kadar gerçekçi bilgiler veriyor bilmiyorum- game-debate.com adresinde ki "Can I Run It" seçeneğini kullanarak bir takım bilgiler edinmeye çalıştım. İlgili siteden aldığım bilgi, belirtilen oyunların G3240 işlemci ve R7 240 ekran kartıyla pekte kötü olmayan bir şekilde oynanabileceği oldu.

Size sorum R7 240 ile R7 250 arasında fiyat olarak 100 TL fark var, peki performans olarak hissedilir derecede bir fark var mıdır?

Mesajınız için teşekkür ederim ama ilgili kart bütçemin hayli üstünde. Fiyat olarak çıkabileceğim maksimum düzey -darboğaz sorunu olmayacaksa- R7 250 düzeyinde olacaktır.

Bu konuda -ne kadar gerçekçi bilgiler veriyor bilmiyorum- game-debate.com adresinde ki "Can I Run It" seçeneğini kullanarak bir takım bilgiler edinmeye çalıştım. İlgili siteden aldığım bilgi, belirtilen oyunların G3240 işlemci ve R7 240 ekran kartıyla pekte kötü olmayan bir şekilde oynanabileceği oldu.

Size sorum R7 240 ile R7 250 arasında fiyat olarak 100 TL fark var, peki performans olarak hissedilir derecede bir fark var mıdır?

Mesajınız için teşekkür ederim ama ilgili kart bütçemin hayli üstünde. Fiyat olarak çıkabileceğim maksimum düzey -darboğaz sorunu olmayacaksa- R7 250 düzeyinde olacaktır.
Gtx 750ti'a kadar darboğaz olmaz. En azından r7 360 almayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı