G3258 - GTX 960 GTA V darboğaz sorunu

SunWood

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Teknopatta yer alan uygun fiyatlı sistem toplama rehberiyle birlikte almaya karar verdiğim g3258'in yanına gtx750 yerine 960 tercih ettim. Asus Z97 PC Mate anakartta buluşturdum ve ram, soğutma gibi parçalarımı da ekleyip sistemimi oluşturdum. Amaç tabii ki oyun oynamaktı.Güncellemelerimi yaptıktan sonra GTA V kurdum. Oyunu ilk açtığımda hiç bir sorun olmadı,ilk açılış sahnesindeki soygunu yaptım,genelde 50 fps civarı bi performans aldım.Derken o bölüm bitti ve oyunun aslı başladı, ilk sahnedeki akıcılıktan eser yok.Fps sürekli 80-20 gidip geliyor, tahminim darboğaz yapıyor. İnternette bu konfigürasyon ile oynayanların grafik ayarlarını girdiğimde, hatta GeForce experince'den en performanslı (en düşük grafikler) yapmama rağmen takılmalarda herhangi bi değişim olmuyor. Bir başka nextgen oyun NBA 2k15'te full grafik ayarlarda çok çok yüksek fps alıp,hatta kırılma olmasın diye v-sync açarken gta v'i hiç oynayamamam garip geldi,çözüm önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Edit: Yazmayı unutmuşum, tabii ki overclock yaptım. Anakartımın otomatik oc sisteminden faydalandım, işlemci hızım 4,3 ghz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptım herhangi bi sorun olmadı. Problemimi V-Sync'i açarak çözdüm. Sanırım Ekran Kartı yüksek FPS'ye çıkarken İşlemci yetmediği için sıkıntı oluyordu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı