G3258 Sistem GTA V Kasma

H3ATHROW

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim oyuna yetmesine ve 40-50 arası fps almama rağmen oyunda hala kasma var. Yardımcı olur musunuz ?

Sistem Özellikleri;
İntel G3258 İşlemci
H81I Plus Anakart
8GB Gskill 1600 Mhz Ram
Gtx 650 Ti Boost Ekran Kartı
OCZ 550 watt 80Plus Power

Son düzenleyen: Moderatör:
40-50 FPS alıp da kasma olayı nasıl oluyor ? Olabileceklerden biri soğutmada sıkıntı çıkabilir diyeceğim ama 40-50 diyorsun. Kasma dediğimiz 30'un altında başlamıyor mu ? :) Tam anlayamadım kusura bakma. Dediğin LAG da olabilir...

EDIT: İşlemcinin çift çekirdekleri olmasının da payı var tabi. Oyun için en az dört çekirdekli işlemci gerektiği için (iyi bir performans için) bu yönde tercih etseydiniz keşke.

Gta 5 işlemciye aşırı yüklenen bir oyun. Technopat G3258 ile Gta 5 testi yaparken yer yer takılmalar yaşadılar. Videoyu sonuna kadar izlerseniz ayarları düzenliyorlar takılma problemi kalmıyor. Takılmadan kastınız FPS dropları değilse tabi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sistem bende de var. GTA kasıyor ya bazen yag gibi 50 FPS düşmüyor ama.

Teşekkürler cevaplarınız için sanırım işletim sisteminin de rolü büyük. Windows 7 vardı kastığı zamanda şuan windows 10 var ve sıfır kasma. Windows 10 daha stabil çalışıyor.

Bende de Windows 10 var bazen kasıyor bazen kasmıyor. Tuhaf lowda bile kasıyor her şey lowda. İşlemci mi bozdum acaba :)

İşlemciyi overclock edin ben yaptım ve çok faydasını gördüm stok fanda en azından ASUS kendi sunduğu overclock seçeneği var 3.8 civarına çıkartıyor. Bir de fan bulmam lazım uygun sistem toplama videosundaki gibi bir overclock seviyesine çıkartacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı