G3258 ile RX 460 PUBG kaldırır mı?

Bir kartın 2 GB veya 4 GB olması performans farkı yaratmaz fark yaratan değer içindeki GPU'dur. Benim kartım da 2 GB belleğe sahip ama 4 GB VRAM isteyen oyunları rahatça oynayabiliyorum neden ? Çünkü yetmediği yerde RAM'dan kullanıyor sistem.

Vallahi sana bir şey demiyorum ya böyle devam et. Sen bütün ekran kartlarının 2 GB olanından al tamam mı kardeşim nasıl olsa bellekten kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun videoyu izle kararını ver, ben elimde kanıt olmadan konuşmam :)

Oyundan oyuna değişir o işler videoyu bana önermişsin sen izlememişsin bazı oyunlarda 1 FPS fark oluyorken bazı oyunlarda 30 FPS fark oluyor. Hayatımda gördüğüm en saçma mantığa sahipsin millet aptal mı 6 GB 1060 alıyor? Senin kafana göre herkes gitsin 3 GB 1060 alsın.

Oyundan oyuna değişir o işler videoyu bana önermişsin sen izlememişsin bazı oyunlarda 1 fps fark oluyorken bazı oyunlarda 30 fps fark oluyor. Hayatımda gördüğüm en saçma mantığa sahipsin millet aptal mı 6 GB 1060 alıyor senin kafana göre herkes gitsin 3 GB 1060 alsın.

Olay şu ekran kartının işleyebileceği miktar önemli RX460 ve RX560 modellerinde 2 GB modelleri daha fazla önerilir çünkü 4 GB veriyi işleyebilecek kapasitede kartlar değil forumda da arata bilirsin Ha bütçen yeterliyse alınmaz mı tabi ki alınabilir. Ancak atıyorum sen oyunda ayarları ultra yaptın o 4 GB VRAM'i kullandın ama ekran kartı yetişemiyor FPS düşüyor doğal olarak. Yani fiyat performans olarak 2 GB daha çok tercih ediliyor yetmediği yerde zaten grafik birimi RAM'lerden destek alıyor.

Senin mantığınla gidilirse 750Ti 8 GB alınsın tamam alınsın ama ekran kartı işleyebilecek mi onu düşünen yok. (y)

1060 özel bir model daha örnek vermeyi bilmiyorsun. 6 GB modelinde Cuda çekirdeği daha fazladır aradaki fark sadece VRAM değildir. 3 GB modelde 1152 Cuda çekirdeği varken 6 GB modelde 1280 Cuda çekirdeği var... Değmezsin uğraşmama git bildiğini oku sen. 30 FPS fark nerede olmuş ? Tüm videoyu izledim hep 2-3 FPS fark gördüm maksimum.

Olay şu ekran kartının işleyebileceği miktar önemli RX460 ve RX560 modellerinde 2 GB modelleri daha fazla önerilir çünkü 4 GB veriyi işleyebilecek kapasitede kartlar değil forumda da arata bilirsin Ha bütçen yeterliyse alınmaz mı tabi ki alınabilir. Ancak atıyorum sen oyunda ayarları ultra yaptın o 4 GB VRAM'i kullandın ama ekran kartı yetişemiyor FPS düşüyor doğal olarak. Yani fiyat performans olarak 2 GB daha çok tercih ediliyor yetmediği yerde zaten grafik birimi RAM'lerden destek alıyor.

Senin mantığınla gidilirse 750Ti 8 GB alınsın tamam alınsın ama ekran kartı işleyebilecek mi onu düşünen yok. (y)
İyi uçtun 750 Tİ 8 GB modeli yok. Fark ettiysen 4 GB modeli olursa daha iyi olur diyorum. Benim arkadaşla tartıştığım nokta 2 GB - 4 GB aynı diyor bende aynı değil 4 GB daha iyi diyorum.

1060 özel bir model daha örnek vermeyi bilmiyorsun. 6 GB modelinde Cuda çekirdeği daha fazladır aradaki fark sadece VRAM değildir. 3 GB modelde 1152 Cuda çekirdeği varken 6 GB modelde 1280 Cuda çekirdeği var... Değmezsin uğraşmama git bildiğini oku sen. 30 FPS fark nerede olmuş ? Tüm videoyu izledim hep 2-3 FPS fark gördüm maksimum.
Kendi attığın videoyu izlememişsin daha seninle bende uğraşamam.

Adam zaten 8 GB model var dememiş örnek vermiş bunu anlayacak kapasitede bile değilsin. Sen git insanlara dört çikulayıd kart öner.

Örnek açısından söyledim uçtuğumu biliyorum.:)

Şu mesajına istinaden dedim. Dediğin gibi her kartın 2 GB olanı alınmaz ama aynı zamanda bütçen kısıtlıysa,işlemcin yetersiz ise veya bahsettiğimiz kart orta sınıf bir kart ise her kartın da 4 GB modeli de uygun olmaz. Performansı devasa etkileyecek bir unsur değildir. :)

Bazı oyunlarda 30 FPS fark oluyor demişsin tamamen karalama yorumu sadece Doom oyununda bu fark oluşmuş diğer oyunlarda ise dediğim gibi kayda değer bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı