G3258 ile RX 460 PUBG kaldırır mı?

Bir kartın 2 GB veya 4 GB olması performans farkı yaratmaz fark yaratan değer içindeki GPU'dur. Benim kartım da 2 GB belleğe sahip ama 4 GB VRAM isteyen oyunları rahatça oynayabiliyorum neden ? Çünkü yetmediği yerde RAM'dan kullanıyor sistem.

Vallahi sana bir şey demiyorum ya böyle devam et. Sen bütün ekran kartlarının 2 GB olanından al tamam mı kardeşim nasıl olsa bellekten kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyurun videoyu izle kararını ver, ben elimde kanıt olmadan konuşmam :)

Oyundan oyuna değişir o işler videoyu bana önermişsin sen izlememişsin bazı oyunlarda 1 FPS fark oluyorken bazı oyunlarda 30 FPS fark oluyor. Hayatımda gördüğüm en saçma mantığa sahipsin millet aptal mı 6 GB 1060 alıyor? Senin kafana göre herkes gitsin 3 GB 1060 alsın.

Oyundan oyuna değişir o işler videoyu bana önermişsin sen izlememişsin bazı oyunlarda 1 fps fark oluyorken bazı oyunlarda 30 fps fark oluyor. Hayatımda gördüğüm en saçma mantığa sahipsin millet aptal mı 6 GB 1060 alıyor senin kafana göre herkes gitsin 3 GB 1060 alsın.

Olay şu ekran kartının işleyebileceği miktar önemli RX460 ve RX560 modellerinde 2 GB modelleri daha fazla önerilir çünkü 4 GB veriyi işleyebilecek kapasitede kartlar değil forumda da arata bilirsin Ha bütçen yeterliyse alınmaz mı tabi ki alınabilir. Ancak atıyorum sen oyunda ayarları ultra yaptın o 4 GB VRAM'i kullandın ama ekran kartı yetişemiyor FPS düşüyor doğal olarak. Yani fiyat performans olarak 2 GB daha çok tercih ediliyor yetmediği yerde zaten grafik birimi RAM'lerden destek alıyor.

Senin mantığınla gidilirse 750Ti 8 GB alınsın tamam alınsın ama ekran kartı işleyebilecek mi onu düşünen yok. (y)

1060 özel bir model daha örnek vermeyi bilmiyorsun. 6 GB modelinde Cuda çekirdeği daha fazladır aradaki fark sadece VRAM değildir. 3 GB modelde 1152 Cuda çekirdeği varken 6 GB modelde 1280 Cuda çekirdeği var... Değmezsin uğraşmama git bildiğini oku sen. 30 FPS fark nerede olmuş ? Tüm videoyu izledim hep 2-3 FPS fark gördüm maksimum.

Olay şu ekran kartının işleyebileceği miktar önemli RX460 ve RX560 modellerinde 2 GB modelleri daha fazla önerilir çünkü 4 GB veriyi işleyebilecek kapasitede kartlar değil forumda da arata bilirsin Ha bütçen yeterliyse alınmaz mı tabi ki alınabilir. Ancak atıyorum sen oyunda ayarları ultra yaptın o 4 GB VRAM'i kullandın ama ekran kartı yetişemiyor FPS düşüyor doğal olarak. Yani fiyat performans olarak 2 GB daha çok tercih ediliyor yetmediği yerde zaten grafik birimi RAM'lerden destek alıyor.

Senin mantığınla gidilirse 750Ti 8 GB alınsın tamam alınsın ama ekran kartı işleyebilecek mi onu düşünen yok. (y)
İyi uçtun 750 Tİ 8 GB modeli yok. Fark ettiysen 4 GB modeli olursa daha iyi olur diyorum. Benim arkadaşla tartıştığım nokta 2 GB - 4 GB aynı diyor bende aynı değil 4 GB daha iyi diyorum.

1060 özel bir model daha örnek vermeyi bilmiyorsun. 6 GB modelinde Cuda çekirdeği daha fazladır aradaki fark sadece VRAM değildir. 3 GB modelde 1152 Cuda çekirdeği varken 6 GB modelde 1280 Cuda çekirdeği var... Değmezsin uğraşmama git bildiğini oku sen. 30 FPS fark nerede olmuş ? Tüm videoyu izledim hep 2-3 FPS fark gördüm maksimum.
Kendi attığın videoyu izlememişsin daha seninle bende uğraşamam.

Adam zaten 8 GB model var dememiş örnek vermiş bunu anlayacak kapasitede bile değilsin. Sen git insanlara dört çikulayıd kart öner.

Örnek açısından söyledim uçtuğumu biliyorum.:)

Şu mesajına istinaden dedim. Dediğin gibi her kartın 2 GB olanı alınmaz ama aynı zamanda bütçen kısıtlıysa,işlemcin yetersiz ise veya bahsettiğimiz kart orta sınıf bir kart ise her kartın da 4 GB modeli de uygun olmaz. Performansı devasa etkileyecek bir unsur değildir. :)

Bazı oyunlarda 30 FPS fark oluyor demişsin tamamen karalama yorumu sadece Doom oyununda bu fark oluşmuş diğer oyunlarda ise dediğim gibi kayda değer bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı