G4400 ve RX 460 PUBG Oynatır mı?

Straler

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistemim;
Intel G4400,
RX 460 2 GB,
DDR4 2133MHz 4GB RAM.

Low ayarlarda, kasma girmeden oynayabilir miyim?Bbenchmarklara bakılırsa rahatça oynayabileceğimi düşünüyorum fakat bir de buraya sorayım dedim.

İmkansız. 8 GB RAM bile yetmiyor. 4 GB RAM ile nasıl oynayacaksın? Ayrıca oynu Low ayara alacağın için yük işlemciye binecek. G4400 2 çekirdekli günümüz için yetersiz bir işlemcidir. Ayarları yükseğe alsan RX 460 PUBG için yetersiz bir ekran kartıdır. Kısacası fanteziye hayal kurmaya gerek yok. Oynayamazsın. İmkansız.

Sistemim;
Intel G4400,
RX 460 2 GB,
DDR4 2133MHz 4GB RAM.

Low ayarlarda, kasma girmeden oynayabilir miyim?Bbenchmarklara bakılırsa rahatça oynayabileceğimi düşünüyorum fakat bir de buraya sorayım dedim.

Üst düzey PC’lerin bile sorun çıkarttığı bu oyunda rahat bir şekilde oynayabileceğini düşünmüyorum. İşlemci yetersiz ve RAM’den kaynaklı takılmalar girdikçe oyundan zevk almak yerine soğuyacaksın. Yani sistemin PUBG oynunu oynamak için yetersiz. Düşük ayarlarda bile.

Arkadaşım intel q8400 işlemci, gtx 1050 ekran kartı ile yaklaşık 2 ay oynadı low ayarlarda kaplama sorunu , drop vs bir sorunda yaşamadı. Benchmarklara bakılırsa; g4400 PUBG için gayet yeterli bir işlemci.

İmkansız. 8 GB RAM bile yetmiyor. 4 GB RAM ile nasıl oynayacaksın? Ayrıca oynu Low ayara alacağın için yük işlemciye binecek. G4400 2 çekirdekli günümüz için yetersiz bir işlemcidir. Ayarları yükseğe alsan RX 460 PUBG için yetersiz bir ekran kartıdır. Kısacası fanteziye hayal kurmaya gerek yok. Oynayamazsın. İmkansız.
8 gb ram nasıl yetmiyor komedi gerçekten.Minimum ram 6gb zaten nasıl 8gb yetmez. Ayrıca 1.0 dan sonra çoğu optimizasyon sorunu giderildi 4 gb ram ile PUBG oynamak mümkün. Bu konularla ilgili çok şükür bilgim var, zaten buraya sormamda ki sebep fikir almaktı. Anlaşılan bilgi kirliliği çok fazla.

Arkadaşım intel q8400 işlemci, gtx 1050 ekran kartı ile yaklaşık 2 ay oynadı low ayarlarda kaplama sorunu , drop vs bir sorunda yaşamadı. Benchmarklara bakılırsa; g4400 PUBG için gayet yeterli bir işlemci.

8 gb ram nasıl yetmiyor komedi gerçekten.Minimum ram 6gb zaten nasıl 8gb yetmez. Ayrıca 1.0 dan sonra çoğu optimizasyon sorunu giderildi 4 gb ram ile PUBG oynamak mümkün. Bu konularla ilgili çok şükür bilgim var, zaten buraya sormamda ki sebep fikir almaktı. Anlaşılan bilgi kirliliği çok fazla.

Oyunu 1-2 saat oynadıktan sonra MSI afterburner açıkken 3-5 dakikalık video alabilir misin? Bakalım ne kadar akıcı oynuyormuşsun PUBG'yi. GTX 1080 ekran kartı olan sistemde takılma vb. sorunlar çıkarabilen oyun senin eski işlemcin ve 1050Ti ile akıcı mı oynatacak? :) Bilgimize güvenmiyorsan yazmamalıydın ozaman.

Evet. Her şeyi sen biliyorsun. Biz PUBG oynamıyoruz zaten. G4400 bile yetiyor zaten. 4 GB RAM'de yetiyor. Arkadaşım oğlunun kızının amcası 2 ay boyunca PUBG 2 GB RAM ile oynuyordu. 800X640 ayarda akıcı bir şekilde oynuyordu. İşlemciside Nokia Q6600. Hayırlı olsun direk sistemi alın.

Evet. Her şeyi sen biliyorsun. Biz PUBG oynamıyoruz zaten. G4400 bile yetiyor zaten. 4 GB RAM'de yetiyor. Arkadaşım oğlunun kızının amcası 2 ay boyunca PUBG 2 GB RAM ile oynuyordu. 800X640 ayarda akıcı bir şekilde oynuyordu. İşlemciside Nokia Q6600. Hayırlı olsun direk sistemi alın.

Bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor Rx 460 Yüksek ayarlarda yeterli demişsiniz ağustos ayında şimdi yetmez diyorsunuz. Hangi mantık ile bunu yazdınız bilemiyorum. Ama tabiiki siz bu işin profosyenelisiniz gerçekten harika. Bu arada espiri seviyenize hayran kaldığımı belirteyim.
Önerilen sistem gereksinimleri kısmına bakarsanız i3 4.nesil üstü olduğunu görürsünüz. Şimdi gelelim asıl olaya G4400 ile intelin i3 serisinin 4.nesili aynı seviyededir. Bunu rahatça test videolarından görebiliriz. Ben buraya kanıtsız birşey sunmadım. Ram'i PUBG ağırlıklı verirsek ve arkadaki ram yiyen programları kapatırsak (discord,skype vs) very low'da oynanacağını düşünüyorum. Ayrıca bunu deneyeceğim. Sizin yaptığınız bilgi vermek değil yorumu karalamaktan başka hiçbirşey değil az önce X ekran kartı PUBG oynatırmı? gibi konularda sizin adınızı gördüm. Yorumlarınızdan biri biriyle eşleşmiyor ve arkadaşın biride sağolsun noktayı koymuş umarım ders çıkarmışsınızdır o yorumdan saygılar diliyorum. Boş boş üstü kapalı düşük seviye (ne halin varsa gör,Banane,Sanane) gibi yorum atacağınıza düzgün bilgi içerikli yorumlar atın. Bu konu hakkında daha cevap yazmayacağım...

Oyunu 1-2 saat oynadıktan sonra MSI afterburner açıkken 3-5 dakikalık video alabilir misin? Bakalım ne kadar akıcı oynuyormuşsun PUBG'yi. GTX 1080 ekran kartı olan sistemde takılma vb. sorunlar çıkarabilen oyun senin eski işlemcin ve 1050Ti ile akıcı mı oynatacak? :) Bilgimize güvenmiyorsan yazmamalıydın ozaman.

GTX 1080 ekran kartında sorun çıkardığı nerede görülmüş lütfen şöyle şeyler uydurmayın. Adam twitch'de GTX 1070 ile yayın yapıyor kasma girmiyor saçmalamayın lütfen. Ram konusundan ekran kartına olayına girmeniz garip ayrıca ekran kartım 1050ti değil. Kimsenin bilgisine lafım yok. Sadece az önceki arkadaşın attığı gibi gereksiz espiri seviyesi bir hayli yüksek (!) yerine daha detaylı anlatımlı içerikler olsa kimse kimsenin işine karışamaz zaten. Üste yazdığım aynen geçerlidir G4400 PUBG için yeterli bir işlemcidir Rx 460'da öyle. Ram kaynaklı drop yaşanmaması için Arka planda ram yiyen programları devre dışı bırakırsak oynanabilir. Bunu deneyeceğim ve 2 ay içinde buraya atacağım. Kanıtsız birşey sunmuyorum. İyi forumlar.. Bu konu hakkında daha cevap yazmayacağım...

Son düzenleme:
Arkadaşımda GTX 1060 ekran kartı, i5 7600 işlemci ve ddr4 8 gb ram var herhangi bir sorun yaşamıyor. Kimi kandırıyorsunuz ?

Arkadaşımda GTX 1060 ekran kartı, i5 7600 işlemci ve ddr4 8 gb ram var herhangi bir sorun yaşamıyor. Kimi kandırıyorsunuz ?
Dediğim gibi o kadar çok abartılıyorki kimsenin bir dediği bir dediğini tutmuyor başka bir konuda GTX 1060 fazlasıyla yeterli der. Birisinde kasma olur der bunlar böyle gider.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı