G3258 kötü bir işlemci mi?

X4 950.
R3 1200.
Anakart.
RAM'ı koymayı unutmuşsun.

Durumdan haberdar edersiniz, en azından daha güncellenebilir ve daha iyi bir şey oldu.

İkinci eldeki eski anakart fiyatları cüzdan yiyor.
İşlemci İstanbul'da olduğu için ve GeT açılmadığı için Ryzen 3 1200 alamayacak gibiyim. GT 1030 kartım var fakat Athlon 3150G veya Athlon 3050G gibi işlemcilerin son kullanıcıya çıkmasını mı beklesem mi sizce? GT 1030 ile kullandığımda büyük ihtimalle darboğaz olmaz. Zaten benim ilk planlarımdan biri Athlon 3000G sistem toplamaktı fakat Zen+ ile yenilenecekleri için stokları bitti ve gelmeyecek.

Yani o fiyat farkını vermeye değmeyecek büyük ihtimalle. Ayrıca GPU var ise neden Athlon 3000G alıyorsun? Bu fiyatta iken X4 950 alırdım ben ama dikkat et BIOS sürümü Athlon destekli olsun.
GT 1030 almadan önce Athlon 3000G almayı planlıyordum ilk olarak. X4 950, X4 860K gibi çok ısınıyor ve performansı çok kötü diye duydum. Öyle mi?

G3258 kullanmıştım yaklaşık olarak 5 sene önce. Özel seri olduğu için çarpan kilidi açıktı. OC yapılsa bile bir işe yaramıyordu. Çok kısa süreli kullanıp satmıştım zaten. Basit işler için gayet yeterli olur ama oyun veya güç isteyen diğer işlerde çok zayıf kalır.

g32.png

g322.png

Öğrenci halimle pat diye alabiliyordum bu donanımları. Şimdi maaş yiyor. Donanım alacak olsam elli defa düşünüyorum. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı