G3258 + MSI H81M-P33 Soğutucu Tavsiyesi

• Konuyu başlatan BronzeBlink
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
B

BronzeBlink

Ziyaretçi
Arkadaşlar önceki konuda bahsettiğim sistemin kalan parçalarını topluyorum.

Aldıklarım ;

• H81M-P33
  • G3258
  • R7 265
  • Gskill 2x4 8 gb Ram

Yarın gidip soğutucu alacağım ama ne alacağım bilmiyorum anakart '' m '' modeli çok küçük ramlari kapatmayacak iyi soğutacak en fazla 90 liraya bir soğutucu önerir misiniz ?

Bence biraz fazla bu işlemci için slotların kapanmaması lazım çünkü zaten 2 slot var :D

www.vatanbilgisayar.com: XIGMATEK TYR SD962 INTEL LGA775/1150/55/56/1366&AMD AM2/AM3/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

Bu nasıl fikriniz var mı gayet iyi duruyoz 120mm fan ve çok büyük değil . Sanırım ramlari kapatmayacaktır

Montajı çok zor 1.5 saat önce bizzat kendim montajını yaptım :) Çok gürültülü çalışıyor bu arada fanı çok kuvvetli fakat. Xıgmatek kalitesi kötü bir marka bence almaya değmez derim :) Soğutmaya gelirsek stok fan ile boşta 60-80 derece arası çalışan ve video izlerken ısınmadan dolayı kapanan işlemci 30-40 dereceye indi :) Ram slotlarınıda kapatmıyor. Dikkat et içinden termal macun çıkmıyor alırsan termal macunda sipariş et :) Ben birde evercool marka termal macun kullandım ona rağmen süper soğutuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı