G3258 OC Nasıl Yapılır ?

WarriorTR dedi:
G3258 ve stock soğutucum var. Anakart H81m D 4.0 ghz yapmak istiyorum. Değerler ne olmalı ?

BİOS güncel.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehber den yararlanabilirsiniz. Videonun sonuna ve 2. bölümünde O.C için detaylar mevcut.

İşlemcimi bende 4.0 ghz de kullanmak istiyorum ama bende konuyu açan arkadaş gibi voltaj ayarını nasıl yapmam konusunda kararsızım sistem toplama rehberinde 4.4 ghz için ayarlar gösteriliyor 4.0 ghz için nasıl bir voltaj ayarını yapmamız gerekli

İşlemcimi bende 4.0 ghz de kullanmak istiyorum ama bende konuyu açan arkadaş gibi voltaj ayarını nasıl yapmam konusunda kararsızım sistem toplama rehberinde 4.4 ghz için ayarlar gösteriliyor 4.0 ghz için nasıl bir voltaj ayarını yapmamız gerekli
Deneyerek bulman lazım 4 Ghz'e çıkardıktan sonra 40-50 dk Prime95 testi yap sıkıntı çıkarırsa 1 volt tan 1.1 volta olmadı 1.2 volta çıkarıp deneyeceksin bu işler ezbere olmuyor deneme yanılma, Deneyip tek tek test et eğer zaten 4 Ghz de voltajı değiştirmeden stabil kalıyorsa voltaj arttırmana gerek yok ne kadar az voltaj o kadar az ısı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı