G3258 Overclock yapınca sistemin açılmaması

Stannex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2 sene kadar önce topladığım bilgisayarımın işlemcisi olan G3258'i OC'lemeye karar verdim. Önceden OC yaptım başka bilgisayarlara, tecrübem var nasıl yapıldığını da biliyorum fakat bir sorunla karşılaştım sizlerin fikirlerini merak ediyorum.

Sistemim:
Anakart: Asus H81M-D R2.0
İşlemci: Intel Pentium G3258 3.2 GHz
Ekran kartı: Asus GTX 750 Ti OC edition
Harddisk: Toshiba 1 TB 7200 RPM
RAM: 2x 4 GB Gskill 1600 MHz CL9 DDR3
Case: 500w Cooler Master
İşletim sistemi: Windows7 64 bit Ultimate

Gelelim soruna BIOS'um son sürüm güncel hiçbir sıkıntı yok PC'de fakat işlemciyi ne zaman OC'lemeye çalışsam hatta manuel olarak değil de BIOS'ta anakartın özelliği olan Asus Optimal seçeneğini seçip otomatik olarak 3.2 GHz'den 3.6 GHz'ye bile çıkarsam BIOS ayarlarını kaydedip resetlediğimde fotoğrafını görmüş olduğunuz hata ile karşılaşıyorum. Windows'u normal olarak başlat dediğimde tekrardan kendini resetliyor ve aynı ekrana geliyor. Onarmaya çalıştığımda ise Windows'un onarma ayarları (sistemi geri yükleme cmd screen vs. vs.) karşıma çıkıyor ve bunların hepsini denedim toplamda 5-6 tane onarma işlemi var. Hiçbiri bilgisayarın açılmasına yol açmadı. PC'yi resetleyip tekrar BIOS'a girip ayarları sıfırlıyorum her şey eski haline geri dönüyor ve bu sayede bilgisayar sorunsuz bir biçimde açılıyor. Bu sorunu nasıl çözerim sizce? İşletim sistemini Windows 8.1 yapmak bu sorunu çözer mi?

Not: İşlemci sıcaklıkları gayet iyi 35-45 arası oyundayken max 65.

29025682_2083998181616484_2868809068762365952_n (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı