G3258 Overclock Yüksek Frekans Sorunu

Can Yavuz

Hectopat
Daha fazla  
G3258 işlemciyi 3.7 GHz overclock yaptım. Sorun işlemcinin tam yükte çalışmasıyla overclock ettiğim hızın üzerine çıkması. Birisi açıklama yapabilir mi?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

oc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz sanmıyorum. Benim işlemcim 3230M 2.6GHz ancak arasıra 3.2 ya da 3.5GHz'e çıkıyor. Sorun teşkil etmez diye düşünüyorum.

Bir sorun olmaz sanmıyorum. Benim işlemcim 3230M 2.6GHz ancak arasıra 3.2 ya da 3.5GHz'e çıkıyor. Sorun teşkil etmez diye düşünüyorum.
Tamam da ortada O.C. durumu var.

Ben de işlemcimi O.C. li kullanıyorum ama ne kadar abandıysam değiştini görmedim.

O yüzden;

1. Biosda kaç Mhz görünmekte,
  2. Elle mi yoksa yazılımlamı o.c. yaptın,
  3. Anakart modelin nedir?

O zaman kendi çekiyor olabilir. Anakartınız nedir? O.C.' yi elle mi yaptınız? Biosta kaç Mhz göstermekte?
Msi h81-m p33 anakartım var, elle oc yaptım, biosta 3.7 Ghz gösteriyordu 3.8'e çıkarınca tam yükte 4.45 Ghz gösteriyor. Aslında benim hedefimde 4.3 e kadar overclock yapmaktı gerçekten 4.45'de çalışıyorsa şimdilik benim için sorun değil. Ama işlemcinin yükünü azaltınca frekans düşüyor. Ani frekans düşüşü veya yükselişi sistemi etkiler mi ?

Msi h81-m p33 anakartım var, elle oc yaptım, biosta 3.7 Ghz gösteriyordu 3.8'e çıkarınca tam yükte 4.45 Ghz gösteriyor. Aslında benim hedefimde 4.3 e kadar overclock yapmaktı gerçekten 4.45'de çalışıyorsa şimdilik benim için sorun değil. Ama işlemcinin yükünü azaltınca frekans düşüyor. Ani frekans düşüşü veya yükselişi sistemi etkiler mi ?
Etkiler veya etkilemez diyemem, yönetici çağırmak gerek.

@Recep Baltaş

Yanlış bilgilendirmede bulunmayın lütfen @SideWinder .
işlemcin 3.7 GHz'in üzerine çıkmıyor merak etme, bizde bir arkadaşın G3258 işlemcisini 4.2 GHz'e O.C. ettik ve görev yöneticisinde yüksek frekans değerleri gördük, görev yöneticisi her zaman doğru göstermez hazır bilgisayarında AIDA 64 kurulu iken oradaki "overclock" sekmesine tıkla orada senin ne kadar O.C. yaptığın ve işlemcinin ilgili değerleri bulunmakta.
Ayrıca biz arkadaşın işlemcisine stok soğutucu ile 4.2 GHz'e ulaştık, siz ayrı bir soğutucu kullanmıyorsanız 4.2 veya 4.1 GHz hızlarına rahatlıkla gelebilirsiniz eğer harici soğutucunuz varsa 4.5 GHz'in üstünü deneyin çünkü biz maksimum 60-65 dereceyi gördük.

Yanlış bilgilendirmede bulunmayın lütfen @SideWinder .
işlemcin 3.7 GHz'in üzerine çıkmıyor merak etme, bizde bir arkadaşın G3258 işlemcisini 4.2 GHz'e O.C. ettik ve görev yöneticisinde yüksek frekans değerleri gördük, görev yöneticisi her zaman doğru göstermez hazır bilgisayarında AIDA 64 kurulu iken oradaki "overclock" sekmesine tıkla orada senin ne kadar O.C. yaptığın ve işlemcinin ilgili değerleri bulunmakta.
Ayrıca biz arkadaşın işlemcisine stok soğutucu ile 4.2 GHz'e ulaştık, siz ayrı bir soğutucu kullanmıyorsanız 4.2 veya 4.1 GHz hızlarına rahatlıkla gelebilirsiniz eğer harici soğutucunuz varsa 4.5 GHz'in üstünü deneyin çünkü biz maksimum 60-65 dereceyi gördük.
Yanlış bilgilendirme? Dikkat edin, kesin birşey dememişim, en sonda da ''yönetici'' çağırmışım.

Şu forumda en çok korktuğum şeydir yanlış bilgivermek. Ayrıca hayatımda o işlemciyi kullanmadım, kendi 6700K işlemcim ile O.C. deneyimlerime dayanarak söyledim...

Turbo boost demişim, olmayınca anakart, olmayınca bazı değerler istemişim. En sonunda da yönetici çağırmışım.

Bırak yanlış bilgiyi burada bilgi bile yok... :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı