G3258 Sistem Toplama

Byhira

Hectopat
Daha fazla  
Oncelikle herkese merhaba arkadaslar. Bir sistem toplamayi dusunuyorum. Bu sistem hakkinda sizin de goruslerinizi merak ediyorum. RAM'i biraz az olabilir ama ilerde gelistirecem o konuya takilmayin. Şimdiden tesekkur ederim.

Screenshot_2015-12-04-20-49-22.png

Screenshot_2015-12-04-20-49-15.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İslemciyi Athlon 860k, anakarti da MSI ya da Gigabyte'in a68 chipsetli anakartlarindan biri ile degistirin. Daha memnun kalirsiniz. Bu sekilde fiyat da degismez toplamda ayni parayi odersiniz. Ama intel istiyorsaniz sizin sectiginiz anakarta ek i3 4160 ya da 4130 alabilirsiniz. Bu durumda butcenizin 100-150 TL ustune cikacaksiniz. İki sekilde de ekran kartiniz rahatlikla beslenir performans sorunu yasamazsiniz. Bu saatten sonra cift cekirdek islemci almayin.

Sistemi genel anlamda oyun amaçlı kullanacağınızı düşünüyorum. Gtx 750 ti ekran kartı koymanızdan bunu çıkardım,League of Legends tarzı oyunlarda yarı yolda bırakmaz, fakat G3258 diğer arkadaşların gönderilerinde bahsettiği gibi çift çekirdeklidir; mimari olarak haswell in yenilenmiş versiyonu olsada, bu ona bazı kısıtlamalar getirir. İşlemci piyasasını sözgelimi canlandırmak için, artık oyunlar da evlenme programlarına benzetildi (burada amacım kimseyi kötülemek yada rencide etmek değil) en az iki dairesi olacak deyip diğer insanları dinlemeden reddeden adaylar vardır, oyunda benzer bir biçimde: hmm 2 çekirdekmi yok kalsın diyor, hayır bu oyunu uzun bir süre bekliyorsun, orjinal alıyorsun, sistem konusunda da sıkıntı yok.

4.Nesil işlemcin var, 750 ti değil yükselttin bütçeyi gtx 960 aldın, bu masrafın üstüne. O hata iletisi insanda deprem etkisi yaratıyor. Arkadaşlar düzeltme yaması v.s geldi diyebilirler, bir oyunda iki oyunda geldi de devamında geleceği ne malum ?
Yazıyı bilerek uzun tuttum aynısını bende yaşadım, biraz daha artır bütçeni skylake yada gelecek mimariye yönel. Bahsettiğim platform yeni olduğu için gelecekte güncelleme yapman avantaj olur, ddr4 ram de ayrı bir etken tabiki...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı