G3258 takılma ve donma yaşanıyor

piyon27

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda oyun oynarken, YouTube'dan video izlerken ve bilgisayarımda farklı işler yaptığımda ortlama 9 sANIYE-10 saniye donuyor. Özellikle Online oyun oynarken sıklıkla donmalar oluyor. YouTube'dan video izliyorum bir anda komple donuyor bilgisayar video sesi devam ediyor ama görüntü donmuş durumda oluyor. Oyun oynarken de bir anda oyun donuyor sonra geri geliyor.

Sistem:
Anakart MSI PC Mate Z97.
Intel(r) Pentium(r) CPU G3258 @ 3.20GHz (2 CPUs)
8192MB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 750 1 GB.
750 GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu uygulamada Health kısmını SS atıp, bad sector taraması yapar mısınız?

Adsız.png
Adsız123.png

0 mı aldınız 2. el mi? 0 aldıysanız kaç sene geçti? PSU gibi görünüyor.

PSU 12 Volt kanalından kaç Amper verebiliyor? Güç kaynağının etiketinin üstünde yazar.

Bilgisayarımda oyun oynarken, YouTube'dan video izlerken ve bilgisayarımda farklı işler yaptığımda ortlama 9 sANIYE-10 saniye donuyor. Özellikle Online oyun oynarken sıklıkla donmalar oluyor. YouTube'dan video izliyorum bir anda komple donuyor bilgisayar video sesi devam ediyor ama görüntü donmuş durumda oluyor. Oyun oynarken de bir anda oyun donuyor sonra geri geliyor.

Sorunun aynısını yaşadım, ama masaüstünde bir problem yaşamadım. Sadece oyuna girince oyundan atıyordu. Sebebi ise PCI yeterli gücü veremiyor yada kart yeteri kadar gücü alamıyor.

Oyun içi frekansları düşürüp sorunu çözdüm. Sende frekans düşürüp tekrar girer misin?

0 mı aldınız 2. el mi? 0 aldıysanız kaç sene geçti? PSU gibi görünüyor.

PSU 12 Volt kanalından kaç Amper verebiliyor? Güç kaynağının etiketinin üstünde yazar.

Sorunun aynısını yaşadım, ama masaüstünde bir problem yaşamadım. Sadece oyuna girince oyundan atıyordu. Sebebi ise PCI yeterli gücü veremiyor yada kart yeteri kadar gücü alamıyor.

Oyun içi frekansları düşürüp sorunu çözdüm. Sende frekans düşürüp tekrar girer misin?

2. El almıştım yaklaşık 2 sene olacak. PSU 12 Volt kanalından kaç Amper verebiliyor? demişsin bunu bilmiyorum anlamadım açıkcası. Yaşadığım problem sadece oyunda değil internet sitelerinde dolaşırken de oluyor mesela tarayıcıda gmail e girdim yan sekme açmak için üstten tıklıyorum + işaretine o anda donuyor 7 sn 8 sn 9 sn felan sonra geri geliyor. Oyunlar içinde grafik ayarlarını düşürüyorum sorunum aynı şekilde devam ediyor.

Geri
Yukarı