G3258 ve GTX 750 Ti GTA 5 Darboğaz

sergun26

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, topladığım sisteme GTA 5 kurdum. İşlemciye overclock yapmadım, stok fandan dolayı yapamam da.
Darboğaz yaşanması normal mi, ayarları en yüksek seviyeye çekip, DSR açıp ekran kartına yüklenerek darboğazdan kurtulabilir miyim?

Tam sistem:
  • MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
  • Intel Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül RAM
  • MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • XIGMATEK ASGARD 381 Pure Black Edition 500W MidT ATX Siyah kasa

Eğer alınabilir ise i3 4160 alın derim. Sistem güzel. Yazık etmeyin.
Maalesef yeterli param yok, sistemi zaten aldım ve kullanıyorum. Bende çok isterdim alırken i3 4160 ile almayı. Aldım artık, biraz para biriktirip iyi bir i5 almayı planlıyorum. OC ederek ve yeni bir fan alarak bu sıkıntıyı çözemez miyim?
Not: Hayatımda hiç overclock yapmadım.

Maalesef yeterli param yok, sistemi zaten aldım ve kullanıyorum. Bende çok isterdim alırken i3 4160 ile almayı. Aldım artık, biraz para biriktirip iyi bir i5 almayı planlıyorum. OC ederek ve yeni bir fan alarak bu sıkıntıyı çözemez miyim?
Not: Hayatımda hiç overclock yapmadım.
O kadar da abartmayın Hyper TX3 Evo alıp 4.5 GHz ye O.C yaparsan 750 Tİ yi rahatça darboğaz olmadan kullanabilirsin. Ancak yeni işlemci olarak en az i5 4690 almanı öneririm. i3 almaya kalkışma parana yazık olur.

Anakart zaten overclock için uygun değil. Ama ilerde anakart+işlemci alıcam derseniz biraz pahalı olur. Yani o.c dediğin için diye bir de soğutucu da alman gerekecek. Uzadı da uzadı yani
Senin yerinde olsam g235 için bir alıcı bulup satman ve biraz daha para ekleyip i5 4460 alman daha iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar da abartmayın Hyper TX3 Evo alıp 4.5 GHz ye O.C yaparsan 750 Tİ yi rahatça darboğaz olmadan kullanabilirsin. Ancak yeni işlemci olarak en az i5 4690 almanı öneririm. i3 almaya kalkışma parana yazık olur.
Bence de en mantıklı çözüm bu. Ancak hayatımda hiç OC yapmadım, OC Genie özelliğini kullanıp yeni işlemci soğutucusu alsam yeterli olur mu?

Bence de en mantıklı çözüm bu. Ancak hayatımda hiç OC yapmadım, OC Genie özelliğini kullanıp yeni işlemci soğutucusu alsam yeterli olur mu?
Şahsen 4.5 GHz ye kendin O.C yapsan daha iyi olur. Rehberi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart zaten overclock için uygun değil. Ama ilerde anakart+işlemci alıcam derseniz biraz pahalı olur. Yani o.c dediğin için diye bir de soğutucu da alman gerekecek . Uzadı da uzadı yani
Senin yerinde olsam g235 için bir alıcı bulup satman ve biraz daha para ekleyip i5 4460 alman daha iyi olacaktır.
Ne saçmalıyorsun H81 anakartlar G3258 O.C yapabiliyor. 4.5 GHz de rahatça kaldırır o işlemci. Para biriktirince i5 4690 alır arkadaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplarınız için teşekkür ederim. OC Genie ile yapmayı düşünüyorum. OC Genie ve stok fan ile sıkıntı olur mu, OC Genie nasıl kullanılır?

Konu günceldir, OC Genie açtım, ayarları kaydedip çıktım. Nedense hiçbirşey değişmedi. Yine 3.20 GHz'de kaldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı