G3258 ve GTX 750 Ti GTA 5 Darboğaz

Cevaplarınız için teşekkür ederim. OC Genie ile yapmayı düşünüyorum. OC Genie ve stok fan ile sıkıntı olur mu, OC Genie nasıl kullanılır?

Konu günceldir, OC Genie açtım, ayarları kaydedip çıktım. Nedense hiçbirşey değişmedi. Yine 3.20 GHz'de kaldı.
İşlemciye yük binince ghz artar büyük ihtimalle 3.6 O.C. yapmıştır. VSCY açarsan daha rahat bi oyun oynarsın aynı sistem ben dede var. İstersen kendi O.C. ayarlımı ve GTA 5 ayarlarımın fotoğraflarını atarım.

Biyos ayarlarına girip target cpu GHZ bakabilirmisiz bende görev yönetici sabit 3.2 GHZ gösteriyor fakat 4.3 GHZ

Gta 5 ve arkada küçük bir takım programlar açarak baktım GHz'ye. En fazla 3200 MHz görebildim.
O.C genie ile değil attığım videodaki gibi kendin overclock yapmalısın. Sonra prime95 ile sistemi %100 yük altına sok bakalım 4.2 GHz de çalışmıyor mu? Hyper T4 gibi bir soğutucun varsa 1.35v vererek 4.5 GHz kullanabilirsin.

Biyos ayarlarına girip target cpu GHZ bakabilirmisiz bende görev yönetici sabit 3.2 GHZ gösteriyor fakat 4.3 GHZ
CPU-Z ile baktım zaten oyundayken.

O.C genie ile değil attığım videodaki gibi kendin overclock yapmalısın. Sonra prime95 ile sistemi %100 yük altına sok bakalım 4.2 GHz de çalışmıyor mu? Hyper T4 gibi bir soğutucun varsa 1.35v vererek 4.5 GHz kullanabilirsin.
Hayatımda hiç overclock yapmadığım ve stok fan olduğu için biraz elle yapmaya korkuyorum.

@Silinen üye bişey soracaktım O.C. yaparken v değerlerini düşük mü tutmak gerek yoksa yüksekmi ben 4.3 O.C. 1,500v kullanıyorum.
CPU-Z ile baktım zaten oyundayken.
Hayatımda hiç overclock yapmadığım ve stok fan olduğu için biraz elle yapmaya korkuyorum.
Sen biosdan bakarsan garanti olur.
Boşuna korkuyorsun ayarları ufak ufak artırdın mı hiçbir şey olmaz. İnt bir sürü rehber var izleye izleye yap. Örnek 3.6 GHZ yap 1,350v ver sonra 4.0 GHZ yap 1,400v ver böyle devam et pc illa bi yerde mavi ekran vercek o zaman sona gelmiş olduğu anlıcan.

@Silinen üye bişey soracaktım O.C. yaparken v değerlerini düşük mü tutmak gerek yoksa yüksekmi ben 4.3 O.C. 1,500v kullanıyorum.

Sen biosdan bakarsan garanti olur.
Boşuna korkuyorsun ayarları ufak ufak artırdın mı hiçbir şey olmaz. İnt bir sürü rehber var izleye izleye yap. Örnek 3.6 GHZ yap 1,350v ver sonra 4.0 GHZ yap 1,400v ver böyle devam et pc illa bi yerde mavi ekran vercek o zaman sona gelmiş olduğu anlıcan.
9 Yıllık bilgisayara sahibim işlemcime hiç O.C yapmadım aslında :( Ancak gördüklerime göre 4.3 GHz için 1.5v büyük bir değer. Cpu load line calibration diye bir ayar var ise high yapıp voltajı 1.35 e kadar düşürmeyi deneyebilirsin. Yada 1.5v ile 4.7 GHz ye çıkmayı.

Ne yaparsam yapayım 4.3 üstüne çıkamadım Cpu load line calibration normalde, eve gidince voltajı düşürcem. Belki voltajı çok verdiğimden çıkamıyorum tekrar deneyim.

Merhaba, topladığım sisteme GTA 5 kurdum. İşlemciye overclock yapmadım, stok fandan dolayı yapamam da.
Darboğaz yaşanması normal mi, ayarları en yüksek seviyeye çekip, DSR açıp ekran kartına yüklenerek darboğazdan kurtulabilir miyim?

Tam sistem:
  • MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
  • Intel Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül RAM
  • MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • XIGMATEK ASGARD 381 Pure Black Edition 500W MidT ATX Siyah kasa
Eğer alınabilir ise i3 4160 alın derim. Sistem güzel. Yazık etmeyin.
Ben de bunu yaptım nasıl?

Dosya Ekleri

• bu.jpg
    bu.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 353
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı