G3258 ve R7 260X Sisteme 500W PSU Yeterli mi?

Ferdi Akkılıç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımın işlemcisini yetersiz gördüğüm için yükselteceğim. Aklımda Intel i5 4460 var.
PC :

0N1R9o.jpg

PC budur, PSU yeterli mi? Yetmez mi, bir sorun olur mu, olmaz mı? Bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 Watt PSU bu sistem için yeterli olacaktır fakat kasa içinde gelen güç kaynakları genelde kaliteli olmuyor. Kasa ile PSU'yu ayrı ayrı alırsanız güç kaynağınız daha kaliteli olabilir.

G3258 işlemci bende de var. Ayrıca soğutucu almadım. İçerisinden bakır alaşımlı stok soğutucu çıkıyor. Coolmaster termal macun aldım. Civilization V 'i full ayarlarda oynarken sıcaklık 50-55 civarında seyrediyor.
Ayrıca Güç kaynağı olarak,Consair VS450 (450 Watt)güç kaynağım var. Ekran kartım Asus GTX 750 TI,güç rahatlıkla yetiyor.
Bence güç kaynağını harici al, 80+ sertifikası olan bir güç kaynağı alırsan, 450 watt bile yetecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı