G3258 vs FX6100

Daha fazla  
Bu iki işlemciyi de indirimde aynı fiyata buldum ancak tercihimi Fx6100'den yana kullandım. 2 çekirdek oyunlarda sıkıntı çıkarıyormuş sanırım ve overclock yapmaktan da çok anlamam G3258 alsam otomatik overclock yapacaktım. Her neyse sizce iyi mi yaptım yoksa G3258 mi alsaydım? Genellikle bilgisayarda oyun oynarım. Öyle renderla ya da profesyonel işlerle uğraşmam.

Fx6100 iyi bir işlemci benim düşüncem g 3258 overclock ile i3 'ün altından i5 'yakın performans verirdi hatta geçebilirdi.Overclocktan anlamam demişsin ama kolay biraz risk ile yapardın ki uygun fiyatlı pc toplama rehperinden de yardım alabilirdin.

2 çekirdek ileride sıkıntı çıkaracak. Fx6100 doğru bir tercih olmuş. O.c yapmayı öğrenirseniz Fx6300 seviyesine getirebilirsiniz.

Bu iki işlemciyi de indirimde aynı fiyata buldum ancak tercihimi Fx6100'den yana kullandım. 2 çekirdek oyunlarda sıkıntı çıkarıyormuş sanırım ve overclock yapmaktan da çok anlamam G3258 alsam otomatik overclock yapacaktım. Her neyse sizce iyi mi yaptım yoksa G3258 mi alsaydım? Genellikle bilgisayarda oyun oynarım. Öyle renderla ya da profesyonel işlerle uğraşmam.
G3258 çok abartıldı. O.c ile I5 geçiyorlar dediler. I3 ile anca yarışıyor. Bence FX6300 al parayı arttırıp. 6100 çok giriş seviyesi. Para arttırıp 6300 al.

@pcismet42 Hâla i5 diyorsunuz. i3 4160 > G3258 O.C

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı