G3258 Windows 10 kaldırır mı?

5harf

Hectopat
Selamlar. Sistemim şöyle;
  • Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: Intel Pentium G3258 3.2GHz (3.4GHz O. C. )
  • Ekran kartı: MSI GTX750 Ti TF Gaming GDDR5 2 GB 128Bit
  • Bellek: G.Skill 2x4GB DDR3 1600MHz
  • Depolamalar: 1 adet 120GB Transcend(550MB/s okuma - 450MB/s yazma) SSD 1 adet Toshiba 1TB 7200RPM HDD
  • Mevcut işletim sistemi: Windows 7 Ultimate 64 Bit
Sistemi topladığımdan beri format atmadım hazır vaktim varken elden geçirmeyi düşünüyorum. Windows 10 ile 7 arasında kaldım.
Bu sisteme Windows 10 kurulumu yaparsam performans kaybı yaşar mıyım? Dizüstü bilgisayarımda halihazırda Windows 10 yüklü ama performansından memnun olmadığım için masaüstü bilgisayarımda kararsız kaldım. Performansından memnun olmama sebebim bilgisayardan kaynaklı olsa da Windows'un haftada 2-3 kez bilgisayarı meşgul etmesi çok canımı sıkıyor. Çoğu zaman disk kullanımı %100 oluyor bir takım işlemler yapıyor, bilgisayarı 1-2 saat kullanamıyorum. Aynı durumu masaüstünde de yaşayacaksam hiç yüklemeyeyim diyorum.
Eğer kurulum yapacaksam da Windows 10 Key'i nereden satın alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizüstünüzde muhtemelen SSD yok ve HDD de yüksek ihtimalle 5400 RPM'dir. Bu nedenle 100% disk gibi sorunlar olabiliyor. Ancak sizin sisteminizde SSD de var, sıkıntı olmaz. O işlemci ile işlemci kaynaklı hiçbir sıkıntı olacağını düşünmüyorum zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı