G3258 Yerine Geçecek Aynı Fiyatta AMD İşlemci

Bu işlemciyi alırsanız bir daha yükseltme şansınız olmaz. Tek çekirdek performansı düşük olduğu için multiplayer oyunlarda sıkıntı yaşatabilir.

X4 860K nın mı tek çekirdek performansı düşük ???

Aksine FX serisine göre tek çekirdek performansı daha yüksek.
OC ile tek çekirdek skoru İ5 e yaklaşacak güçte.

Evet Athlon 840K güzel bir işlemciymiş. Ama G3258 daha mantıklı bir seçim olur. Daha sonra Athlon'u yükseltmek için anakart da almanız gerekir iyi bir İntel işlemci için. Ama G3258'in öyle bir sorunu yok. İlerde işlemci değiştirilecekse G3258 alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman hepimiz Athlon alalım i5 4460'a boşuna para veriyoruz. Hem 4 çekirdekli, hem i5 kadar güçlü, hem de çok ucuz bir işlemci.

Konuyu saçma saçma yerlere çekme lütfen.İ5 ile aynı demedim mesajı dikkatli oku.İ5 e yaklaşacak güçte dedim.Bu ne demek oluyor.4,2 4,4 GhZ ye OC ile İ3 ile İ5 in arasında bir skor alıyor demek oluyor ben İ5 e verilen para çöpe gidiyor demedim.X4 860K yı maksimum R9 280 ile falan kullanırsın.Ama İ5 4460 a GTX980 takabilirsin.Bunu bende biliyorum ama makul fiyatıyla İ3 veya oyunlarda çakılan G3258 yerine alınacak bir işlemci diyorum.

Arkadaşlar mobilde olduğum için link yanlış eklemişim, kusura bakmayın. G3258 alıcaksan buradan ucuza alabilirsin Intel G3258 Intel İşlemci Ama bana kalırsa 200TL ona verip 100TL soğutucuya vereceğinize Intel I3-4130-KUTULU Intel İşlemci bundan alın en azından 4 çekirdek isteyen oyunları gördüğünüzde dizlerinizi dövmezsiniz ve O.C. ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı