Çözüldü G41 Bilgisayar açılıyor bir süre sonra kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cselim01

Attopat
Daha fazla  
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
320GB
Ekran kartı
Yok
Anakart
G41
İşlemci
Q8400
Arkadaşlar büyük bir problemim var. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar açılıyor ancak rastgele bir zaman sonra kapanıyor. Kimi zaman 2 dakika çalışıyor, kimi zaman 10 dakika. Bazen Windows yeni başlarken bile kapanıyor ama fanlar dönmeye devam ediyor. no signal yazıyor sonra ekrana bir şey gelmiyor, klavye, flash bellek falan kapanıyor. Sanırım sadece fanlar dönüyor.
PSU voltaj değerlerine baktım, normal. (Başka bir sorunu olabilir belki bilmiyorum)
Toz, toprak, kir gibi sorun çıkarabilecek ıvır zıvır şeyleri temizledim
RAM'leri silgi ve alkolle temizledim
İşlemcinin termal macununu yeniledim, sıcaklık değerleri normal.
Bu sorun yazılımsal mı, donanımsal mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Screenshot_2024-03-29-12-29-36-452_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_2024-03-29-12-29-45-338_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_2024-03-29-12-29-40-984_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_2024-03-29-12-29-49-907_com.google.android.apps.photos.jpg

Çözüm
En son ne yaptınız?

Fotoğrafta görüldüğü gibi oluyor. Herhangi bir işlem yapsam da yapmasam da kendi kendine birden kapanıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Strese soktu bu sorun.

Sorun güncel

Arkadaşlar büyük bir problemim var. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar açılıyor ancak rastgele bir zaman sonra kapanıyor. Kimi zaman 2 dakika çalışıyor, kimi zaman 10 dakika. Bazen Windows yeni başlarken bile kapanıyor ama fanlar dönmeye devam ediyor. no signal yazıyor sonra ekrana bir şey gelmiyor, klavye, flash bellek falan kapanıyor. Sanırım sadece fanlar dönüyor.
PSU voltaj değerlerine baktım, normal. (Başka bir sorunu olabilir belki bilmiyorum)
Toz, toprak, kir gibi sorun çıkarabilecek ıvır zıvır şeyleri temizledim.
RAM'leri silgi ve alkolle temizledim.
Bu sorun yazılımsal mı, donanımsal mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 2153362

Eki Görüntüle 2153363

Eki Görüntüle 2153364

Eki Görüntüle 2153365

Güncel.

Arkadaşlar sorun işlemcideymiş. Sanırım bu anakart bu işlemciyi çok iyi desteklemiyor ya da benim işlemci bozuk (yenisi ile değiştim). Dual Core 2 bir işlemci taktım ve 1 saattir kapanmadan çalıştı.
Benim G41 ekran kartım vardı da ondan sordum.
Ha

Haklısın. G41MXE anakart modeli. Karışıklık olabilir.

Toz, toprak, kir gibi sorun çıkarabilecek ıvır zıvır şeyleri temizledim
RAM'leri silgi ve alkolle temizledim

Eki Görüntüle 2153362

Eki Görüntüle 2153363

Eki Görüntüle 2153364

Eki Görüntüle 2153365
Değerler bunlar. Bios ekranında bile kapanıyor bilgisayar kafayı yicem 😁

Dosya Ekleri

• IMG_20240329_131139.jpg
    IMG_20240329_131139.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Son düzenleme:
VGA kablosunda sorun olma ihtimali veya VGA girişinde sorun olma ihtimali de var. Onun dışında ben anakarttan şüpheleniyorum.

Geri
Yukarı