G413 TKL vs Akko Tokyo 3087

Billy Butcher

Kilopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Amazon'da ikisi de aynı fiyatta. Maalesef kendim klavye konusundan hiç anlamıyorum. Siz olsanız bu iki klavye arasından hangisini alırdınız. Aklım tasarımı yüzünden Akko da ama Logitech daha mı kaliteli bilmiyorum. Klavyenin kullanım amacı yazılım + sadece LoL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi değil hocam. Lightspeed için kullandıkları switchler sorunlu olabilir ama hepsi böyle değil.
Bir iki klavyesi belki iyi olabilir ama cogu kotuydu. Akkonun ortalama klavyesi logitech'in iyi klavyesinden daha iyidir bence. Zaten Tokyodaki Cream v3 yellow hissiyat ve kullanim acisindan da logitechin switchlerini katlar diye dusunuyorum.

Hocam klavye hot-swap değil bu arada.

Çıkabileceğiniz Max bütçeyi söylerseniz daha iyi bir şey önerebiliriz.

Yani cikabilecegim maksimum bütçe bu klavye fiyatlari kadar. Açıkçası ben hot-swap cok mu onemli degil mi bilmiyorum. Akko'nun tasarimi cok hosuma gitti o kadar. Klavyeyi MacBook ile yazilim icin kullanacagim o yuzden sessiz ve dayanikli olsun yeter. Eger bu fiyata bundan iyisi varsa tavsiyenize acigim.
(Bir de bu klavyeyi secme nedenlerimden birisi Amazon'un taksit yapmasi.)

Yani pembe temalı tokyo tasarımı için alacaksanız siz bilirsiniz ama Akko 5087B+ varken tercih edilmemeli bence. 5087B+ 3 modlu(2.4G/BT5.0/Kablolu) ve hot-swappable(switchleri takılıp çıkarılabiliyor) bir klavye. Yani renkleri ve tasarımını beğenirseniz 2100TL'ye gayet güzel bir klavye.

Eğer yazılım için tüm tuşlar lazımsa 2450TL'ye 3098B+ var
Yine tasarımını beğenirseniz 2300TL'ye 5075S var. Fakat tek modlu kablolu olarak kullanılabiliyor.
Hangisini beğenirseniz alın bence.

Son düzenleme:
Yani pembe temalı Tokyo tasarımı için alacaksanız siz bilirsiniz ama Akko 5087b+ varken tercih edilmemeli bence. 5087b+ 3 modlu(2.4G/BT5.0/Kablolu) ve hot-swappable(Switch'leri takılıp çıkarılabiliyor) bir klavye. Yani renkleri ve tasarımını beğenirseniz 2100TL'ye gayet güzel bir klavye.

Eğer yazılım için tüm tuşlar lazımsa 2450TL'ye 3098b+ var.
Yine tasarımını beğenirseniz 2300TL'ye 5075s var. Fakat tek modlu kablolu olarak kullanılabiliyor.
Hangisini beğenirseniz alın bence.

Bunlar butcemin cok ustunde olan klavyeler hocam. Yazilim icin de tum tuslar gerekli degil zaten. Ben kolay anlasilmasi icin yazilim dedim ama asil isim siber guvenlik. Ekstradan monitor alacagim icin klavye lazim zaten. Yine de tavsiyeler icin teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı