G4400 Sistem Windows ve Sürücü Kurulumu

Metamu1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem g4400 üzerine. (Resimdeki sistem. Lakin sistemimde şuan r7250x yok.) H110 Pro-vd'nin sitesindeki bios ve bütün driverleri indirdim. Yarın veya sonraki gün sistem elime geldikten sonra ilk iş win 8.1'i kurmak. Microsoft DreamSpark Kayıt, Kullanım ve Lisans Alma Rehberi bu rehberi defalarca kez izledim. Sistemi ekran kartı olmadan 2-3 ay kullanmayı düşünüyorum.

1)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linkteki 18:10 dakikasında işlemcinin içindeki ekran kartının driverini Amd'nin sitesinden bulup kuruyorlar. G4400 için Drivers & Software linkteki siteden driverini bulup söyler misiniz? (ingilizcem kötü olduğu için tam çözemedim)

2) Anakart'ın sitesindeki sürücüleri belli bir sıra ile kurmama gerek var mı? Hepsini indirdim ama hepsini kurmama gerek var mı ?

3) İlk defa sistem topluyorum ve ilk defa kurucağım. Bana başka tavsiyesi olan var mı? Mesela şunu indir, şunları indir, şunları da kur, şunu unutma gibi.

Skyle.JPG

Konuyla alakasız ancak oyun testlerini çekecekseniz burada paylaşabilir misiniz ? Aynı sistemi bende satın alacağım da.

Konuyla alakasız ancak oyun testlerini çekecekseniz burada paylaşabilir misiniz ? Aynı sistemi bende satın alacağım da.
Aklımda oyun testleri çekmek gibi bişey yok. Sebebi sisteme o kadar güvenemiyorum. Gelçi youtubede birçok video var. Eternity's repose
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@Metamu1 Windows 10 yükseltme yapınız. Daha sonrasında Windows güncelleştirmelerini yapınız. Otomatik olarak bütün sürücüler yüklenecektir. Windows 10 yükseltmesinden sonra eski Windows 8.1 dosyalarını temizlemeyi unutmayınız.

@Metamu1 Windows 10 yükseltme yapınız. Daha sonrasında Windows güncelleştirmelerini yapınız. Otomatik olarak bütün sürücüler yüklenecektir. Windows 10 yükseltmesinden sonra eski Windows 8.1 dosyalarını temizlemeyi unutmayınız.
Hocam win10 almayacağım. Win 8.1'ide dreamspark ile kuracağım zaten. Ama sürücüleri manuel kuracaktım. Vazgeçtim. Sağolun.

Bütçe 1700 sanırım.
Hayır. Toplamda ekran kartsız 1350 ye geldi.

@Metamu1 Windows 10 almayacaksınız. Windows 10 şu an sizin için ücretsiz. Windows 8.1'den yükseltme yapabilirsiniz.
Hocam sistemi 0 dan kuruyorum. Elimde bir windows lisansı yok. O dediğiniz şey sadece bazı üniversitelerin bilgisayar ve elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinde okuyanlara ve elinde windows xp/7/8.1 lisansı olanlara win10 ücretsiz. Dreamspark ile yükseltme yapılmıyor diye biliyorum.

Bende niye bütçe soruyorlar diye merak ediyordum. Admin herhalde konu başlığını değiştirmiş :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı