G4400 Valorant CPU kullanımı %100

ONURRRS

Hectopat
Arkadaşlar sistemim: Intel Pentium G4400 işlemci, AMD R7 240 ekran kartı 8 GB RAM 140, 150 FPS alıyorum fakat işlemcim oyundayken %100 düşmüyor görev yöneticisinden bakıyorum Valorant %20, %25 kullanırken, Riot Vanguard ise %80 civarı ve işlemcim sürekli fazla kullanıyor bunun bir çözümü var mıdır?

Riot Games diyarına hoşgeldiniz! Sevgili vanguardımız sadece işlemciyi sömürmüyor, üstüne hem bilgisayarı, hem bilgisayarın açılış hızını direkt olarak etkiliyor! Ha bir de oyun içi FPS dropa sebep oluyor.

Kurtulmanın tek yolu Riot'a mail yağmuru yağdırıp şu anti-cheati düzeltmeleri.

Şu an için görev yöneticisi>başlangıç üzerinden Vanguard'ı devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece
oynayacağınız zaman aktifleştirirsiniz öyle girersiniz. En azından açılış hızından zaiyat vermezsiniz.

Ben Mayıs başı gibi oynamaya başladım oyunu 1-2 gün oynadım ondan sonra bir daha girmedim. Sorunu ise tam olarak bu! %100 CPU kullanımından dolayı ekran kartı kullanımım %40'lara kadar düşüyor. Dolayısıyla bol bol FPS drop yiyordum. Ayrıca 1280x1024 çözünürlüğüne de geçemiyordum. Değişiklikler ekrana yansımıyordu. Bir daha oynamayı düşünmüyorum, daha çok zevk aldığım bolca oyun var.

Riot Games diyarına hoşgeldiniz! Sevgili vanguardımız sadece işlemciyi sömürmüyor, üstüne hem bilgisayarı, hem bilgisayarın açılış hızını direkt olarak etkiliyor! Ha bir de oyun içi FPS dropa sebep oluyor.

Kurtulmanın tek yolu Riot'a mail yağmuru yağdırıp şu anti-cheati düzeltmeleri.

Şu an için görev yöneticisi>başlangıç üzerinden Vanguard'ı devre dışı bırakabilirsiniz. Sadece
oynayacağınız zaman aktifleştirirsiniz öyle girersiniz. En azından açılış hızından zaiyat vermezsiniz.
Bu Riot Vanguard başka oyunlardayken FPS düşmesine sebep oluyor mu?

Adamlar hem öküz gibi hile koruması ile geleceğiz dediler hem de kapalı betadan beri hile var oyunda :) yine CS kadar değil de Vanguard anasını ağlatıyor oyununun. A6 6400K ve R7 240 la 40 FPS alıp arada drop yiyorum.
Ben 80-90 stabil FPS alıyorum ancak öyle bir drop giriyor ki 5-6 saniye. Sadece drop değil seste kesiliyor :D.

Bir de ilk kez Ping sebebiyle 5-6 saniye donan oyun gördüm! Teşekkürler Riot (!)
Bu Riot Vanguard başka oyunlardayken FPS düşmesine sebep oluyor mu?
Oluyor, Ancak kapatırsanız olmaz.

Abi ben CS:GO oynuyorum 100 FPS ile Valorant yükledim o da 100 FPS takıntısız dropsuzdu birkaç dakika sonra drop girmeye başladı oyun tamamen dondu PC kilitlendi bu Vanguard yüzünden sildim ya.
Bro ben de ilk 2 round hiçbir şey olmazken diğer roundlar bilgisayar bir donuyor birkaç round sonra oyun geri geliyor üstüne ban yiyorum ve maçı da kaybedebiliyoruz bazen.

Bende de aynı sorun var.
Ben ticket atıyorum bunla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı