Çözüldü G4560 + GTX 1050 Ti Warzone FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aggressive

Hectopat
MSI Afterburner ile takip ettiğim verilerde; Warzone oyununda, GPU Usage %70'leri geçmeyip sıklıkla %0'a düşüyor. Sanırım bu darboğaz oluyor tam hakim değilim. Fakat G4560 ve GTX 1050 Ti çok iyi bir ikili diye biliyordum, bu FPS düşmesi sorununun RAM ile bir alakası olabilir mi? Çünkü Warzone fazla RAM tüketen bir oyun diye biliyorum ve bundan dolayı da 16 GB yapmayı planlıyordum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
-BIOSTAR H110MHC
-8 GB CL17 2444 MHz RAM
-MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB
-Intel Pentium G4560

MSI Afterburner ile takip ettiğim verilerde; Warzone oyununda, GPU usage %70'leri geçmeyip sıklıkla %0'a düşüyor. Sanırım bu darboğaz oluyor tam hakim değilim. Fakat G4560 ve GTX 1050 Ti çok iyi bir ikili diye biliyordum, bu FPS düşmesi sorununun RAM ile bir alakası olabilir mi? Çünkü Warzone fazla RAM tüketen bir oyun diye biliyorum ve bundan dolayı da 16 GB yapmayı planlıyordum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
-BIOSTAR H110mhc.
-8 GB CL17 2444 MHz RAM.
-MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB.
-Intel Pentium G4560.

8 GB RAM'le Warzone oynaman şaşırtıcı.

MSI Afterburner ile takip ettiğim verilerde; Warzone oyununda, GPU Usage %70'leri geçmeyip sıklıkla %0'a düşüyor. Sanırım bu darboğaz oluyor tam hakim değilim. Fakat G4560 ve GTX 1050 Ti çok iyi bir ikili diye biliyordum, bu FPS düşmesi sorununun RAM ile bir alakası olabilir mi? Çünkü Warzone fazla RAM tüketen bir oyun diye biliyorum ve bundan dolayı da 16 GB yapmayı planlıyordum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim:
-BIOSTAR H110MHC
-8 GB CL17 2444 MHz RAM
-MSI GeForce GTX 1050 Ti Aero ITX 4 GB
-Intel Pentium G4560
Ram bellekte önemli olan MHZ değeridir. 16 GB ve 1600 MHZ olan bir ram, 8 GB olup 3200 MHZ olan ram a göre daha az performans verir. Ram boost yaparken buna dikkat etmenizi öneririm :).

8 GB RAM'le Warzone oynaman şaşırtıcı.

Ram bellekte önemli olan MHZ değeridir. 16 GB ve 1600 MHZ olan bir ram, 8 GB olup 3200 MHZ olan ram a göre daha az performans verir. Ram boost yaparken buna dikkat etmenizi öneririm :).
Yani sorunumun nedeni RAM kaynaklı mı?
Normal o zaman. Ama bana göre en büyük etken Ram frekansı ve tek kanal 8GB. İşlemci, biraz tuzu biberi olmuş.
Anladım, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı