G4560 İçin DDR3 Anakart Önerisi

Emin TURHAN

Hectopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Mühendisi
Herkese merhaba.

G4560 işlemci almayı planlıyorum maddi durumum öyle çok yok öğrenciyim. Hali hazırda AMD sistemim var bu sistemin anakart ve işlemcisini satıp G4560 ile bir sistem toplayacağım.

Sorum şu; G4560 DDR4 destekli bir işlemci. Ancak elimdeki DDR3 RAM'leri kullanmak istiyorum. DDR4 RAM alacak kadar param yok. G4560 işlemciyi DDR3 bir anakart ile kullanabilirsin dedi Balıkesir'deki Asus yetkili bayi. Bana G4560 işlemciyi DDR3 olarak kullanabileceğim anakart önerisi yapabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut DDR3 RAM'lerin 1.35v değilde 1.5v ise 1151 pinli işlemciler 1.5v RAM'leri çalıştırmayacaktır. Yanlızca DDR3L yani 1.35v RAM'lere destek var. Piyasada daha önceden 1151 DDR3 anakartlar bolca bulunuyordu lakin artık bulabilmen çok zor. Bulsan bile fahiş fiyatlardan satılmakta. Elindeki mevcut eski bileşenleri satıp yeni DDR4 sistem toplaman çok daha mantıklı. Bütçe kısıtlıysa Ryzen 2 APU sistem toplamanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı