G4560, RX 570 4GB ile Darboğaz Yapar mı?

Performansı elbette ki RX 470'ten daha iyidir lakin RX 470 bile G4560 ile bazı oyunlarda bir miktar darboğaz yarattığı için, aklımda soru işaretleri var. Aldığım yer değişim yaparsa, farkını ödeyip almayı düşünüyorum.
Aynen öyle ayarları kökleyip, FPS'yi düşünürseniz darboğaz bir miktar azalır hocam bilginize.

Dün gece ortalık karıştı zaten hocam siz neredeydiniz [emoji23].

Foruma pek giremiyorum bu sıralar, inceleme falan gelirse anca. Neler oldu dün gece ? :)

Aynen öyle ayarları kökleyip, FPS'yi düşünürseniz darboğaz bir miktar azalır hocam bilginize.

Biliyorum elbet ama farklı senaryolarda aynı durum geçerli olmayabiliyor. Sadece ayarları yükselteyim FPS düşsün işlemci yükü azalır şeklinde gerçekleşmiyor maalesef.. Testlerinizi bekliyor olacağım..

@Neko Ne diyorsun hocam bu duruma? Tavsiye ettiğin sistemlerin çoğunda G4560 var. Sence RX 570'i besleyebilir mi?

Sistem tavsiye ederken G4560 ve RX 470 tercih etmemizin sebebi, i3 7100'ün, fiyatının performansını vermiyor oluşuydu. İnsanlar i3 7100 alınca, geriye 470 alacak bütçesi de kalmıyordu. G4560 ve 470'in genel olarak performansı iyidir, işlemciye yüklenen oyunlarda darboğaz yapacaktır, evet doğru ama mantıklı bir ikilimdir.

İçiniz rahat olsun, 570 daha da mantıklı seçim oldu.

1080p ve Ultra ayarlarda oynamalısınız.

Ben darboğazı hissedeceğinizi zannetmiyorum.

İleride 8GB daha RAM eklerseniz neredeyse hiç olmaz diyebiliriz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Nanokatolog'tan RX570 aldım 434 TL'ye. Ancak işlemci konusunda düşüncelerim var. G4560 kullanıyorum. Ne gibi sıkıntılar olur? GTX 1050ti almıştım 580 TL'ye kargoda şuan. Onu iptal edip bunu almak istiyorum. Aradaki fiyat farkını da öderlerse 140 TL daha ucuz ve harika bir ürün almış olacağım. Düşünceleriniz neler? Darboğaz olur mu? Çok rahatsız eder mi?
GTA 5, Far Cry 3-4, Watch Dogs 2, Outlast gibi oyunlar oynuyorum. FHD monitörüm var. Teşekkürler.

Ne oldu ekran kartı siparişi iptal edildi mi, yoksa o fiyattan kargolandı mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı