G4560+RX570 alınır mı?

PSU güzel ama kasa değişmeli.
Kasa bu segment için yeterli ve kablo yönetimi konusunda rakiplerinden birkaç adım önde.350tl'lik Corsair Spec Alpha bile kablo yönetimi konusunda başarısız iken Dark N10 çöpe atılacak bir kasa değil. Tavsiyem arkadaşa, kasayı rahatlıkla alabilirsin o fiyat segmentinde en iyi bile denilebilir.

Arkadaşlar bu aralar çok konu açıyorum ama hala kararsızım. G4560 işlemci ile RX570 ekran kartı darboğaz yapıyor diyorlar ama sizce almaya değer mi?
Bu arada sistem şöyle,

Anakart: Msi H110m pro-VD - 209 TL
RAM: Kingston Hyperx Fury 8 GB DDR4 RAM - 258 TL
Ekran Kartı: RX570 - fiyatı bilmiyorum sizce stok gelince ortalama ne olur?
İşlemci: G4560 - 230TL
Kasa: 500w Aerocool GT Gaming Kasa 242 TL
HDD: Seagate Barracuda 1TB 196TL
Monitör: AOC G220VQ6 21,5 FreeSync Monitör - 597 TL

2635 TL yapıyor .(Ekran kartının fiyatını bilmiyorum ama 900 TL olarak hesapladım.)
Sorular şöyle:

1- Bu ekran kartı ve işlemci, darboğaza rağmen alınır mı? Bana çok sıkıntı çıkartır mı?
2- PSU 500W yeterli mi ?
3- SSD Eklemeli miyim?
Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Daha sonra işlemci güncellemesi yapmayı tercih ettiğinizi varsayarak:

G4560 + RX580 8G bile oyun zevkini düşürecek kadar hissedilen bir darboğaz yapmıyor. Anakartı aynı markanın B250m modelini yapmanızı tavsiye ederim. Arada çok fiyat farkı yok.
PSU olarak da sizin belirlediğiniz ile aynı fiyatta (hatta daha ucuz) High Power 600W 85+ sertifikalı bir PSU var. Kaliteli ve mantıklı bir seçim olacaktır. HDD ise Toshiba p300'den şaşmayın derim. (Fiyat yine Seagate ile aynı.)
Ram'leri 20-30 TL fazla vererek 2400 mhz yapmayı da unutmayın ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı