G4560 Tabanlı Sistem Toplama

mehmet topaloglu

Hectopat
Daha fazla  
Kafamda bir bilgisayar topladım yalnız bu sisteme RX 470 4GB mi yoksa GTX 1050Ti 4GB mi daha iyi olur bilemedim yardımcı olur musunuz? Ayrıca darboğaz yapar mı oyunlarda sıkıntı yaratır mı? (Ör: PUBG)
  • Anakart: MSI H110M PRO VB DDR4 2133 MHz
  • İşlemci: PENTİUM G4560
  • RAM: KİNGSTON HYPER 8 GB DDR4 2133 MHz
  • SSD: KİNGSTON 120 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa üstüne birazcık daha para ekleyip i5 veyahut i3 işlemcilere yönelin. Çünkü Pentium işlemciler Gtx 1050 , Rx 470 gibi kartlarda çok olmasada az bir darboğaz sıkıntısı yaratır. 10 FPS civarı bir performans kaybınız olabilir.

RX470 daha iyi bir tercih. Sistem yeterli düzeyde. PUBG kaldırır. Fakat, PUBG gibi oyunlarda darboğaz söz konusu olacaktır. @Barış Tolon
Pubg de meydana gelecek darboğaz oynayışı çok etkiler mi ? Ayrıca oyun full sürüme geçince herhangi bi dar bogaz yapacagını düşünmüyorum optimizasyon yeterli degil şu aşamada

Gtx1050 ti alıp g4560 alacağına bence i3 7100 alıp gtx 1050 alabilirsin
sanırım g4560 ve i3 arasında pek bi fark olmadıgını 2-3 fps için 250 lira fazladan oldugunu bilmiyorsunuz

Pubg de meydana gelecek darboğaz oynayışı çok etkiler mi ? Ayrıca oyun full sürüme geçince herhangi bi dar bogaz yapacagını düşünmüyorum optimizasyon yeterli degil şu aşamada

Oynayışı etkiler. 60FPS alacağınız yerde örneğin ekran kartından tam performans yararlanamadığınız için, 30-45 FPS'de oynarsınız. Optimizasyon ile darboğazın alakası yoktur. Darboğaz, işlemci ile ekran kartının tam uyumlu derecede çalışamamasıdır.

sanırım g4560 ve i3 arasında pek bi fark olmadıgını 2-3 fps için 250 lira fazladan oldugunu bilmiyorsunuz

Ama darboğaz olmayacak pek fazla [emoji4][emoji4]

Oynayışı etkiler. 60FPS alacağınız yerde örneğin ekran kartından tam performans yararlanamadığınız için, 30-45 FPS'de oynarsınız. Optimizasyon ile darboğazın alakası yoktur. Darboğaz, işlemci ile ekran kartının tam uyumlu derecede çalışamamasıdır.

i3 almaya kalksam onda da darbogaz olacak ve arada 250 lira fark var sizce deger mi ? i5 almaya kalksam hiç fiyat farkından bahsetmek istemiyorum. Bayağı bi araştırdım bu ikili ile bf1 ultra da calıştırıyorlar darbogaz olmadan. Düşük bütçe ile 10 fps düşüşü çok da etkilemez gibime geliyor :D

Yine siz bilirsiniz ben olsam i3 7100 alırdım 10 fps etkilemez ama verdiğinize paranın hakkını alamazsınız kısacası paranızın bir kısmı boşa gider ve bence i3 7100 veya üst model alın

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı