G4560 ve 1050 Ti sisteme güç kaynağı önerisi

Bütçe
700 tl

J3qz

Femtopat
Daha fazla  
RAM
2x Kingston HyperX 8GB 2400 Mhz Cl 15
İşlemci
Pentium G4560 3.5 Ghz
Selam arkadaşlar. Güncel olarak Hadron marka 650W bir PSU kullanmaktayım ancak sistem kilitlenmesi ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunun sebebi sanırsam PSU kaynaklı. Bu yüzden sistemimi en düşük kaç W bir PSU kurtarır öğrenmem gerek. Bir site aracılığı ile hesapladım 400W kurtarır diyor ama güvenemedim. Konuya hakim arkadaşlardan marka ve W önerisi bekliyorum. Ben Aerocool 400W VX PLUS Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı (AE-VXP400) | Teknobiyotik bunu buldum, marka ve ürün sizce uygun mudur?

Sistemim:
  • G4560 3.5 GHz
  • 1050 Ti 4 GB
  • 16 GB RAM
  • ASRock H110M

Selam arkadaşlar. Güncel olarak Hadron marka 650W bir PSU kullanmaktayım ancak sistem kilitlenmesi ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bunun sebebi sanırsam PSU kaynaklı. Bu yüzden sistemimi en düşük kaç W bir PSU kurtarır öğrenmem gerek. Bir site aracılığı ile hesapladım 400W kurtarır diyor ama güvenemedim. Konuya hakim arkadaşlardan marka ve W önerisi bekliyorum. Ben Aerocool 400W VX PLUS Serisi Aktif PFC Güç Kaynağı (AE-VXP400) | Teknobiyotik bunu buldum, marka ve ürün sizce uygun mudur?

Sistemim:
  • G4560 3.5 GHz.
  • 1050 Ti 4 GB.
  • 16 GB RAM.
  • ASRock H110M.

Yeter fakat kesin emin misiniz boşa PSU alıp paranızı harcamayın. Hard disk kaynaklı ısınma kaynaklı da sorunlar olabilir.

Sistemim:
  • G4560 3.5 GHz.
  • 1050 Ti 4 GB.
  • 16 GB RAM.
  • ASRock H110M.

Hocam o sistem için 650W yeter artar ama PSU da sorun varsa bilemem. Hard disk kullanıyorsanız SSD'ye geçebilirisniz. PSU değiştirmektense daha iyi bir işlem olur.

Yeter fakat kesin emin misiniz boşa PSU alıp paranızı harcamayın. Hard disk kaynaklı ısınma kaynaklı da sorunlar olabilir.
Hocam occt ile test yapıyorum güç testinde sistem kilitleniyor. Hem hdd hem de ssd kullanıyorum her ikisini de hd tune ile taradım 1 tane bile kırmızı hasarlı parça bulmadı. Sistem normal kullanımdayken bir problemim yok, ancak ne zaman oyun oynamak istesem kilitlenip kalıyor. PSU markam biraz dandik diye biliyorum şöyle güvenilir bir markanın güç kaynağı ile sorunum düzelir diye ümit ediyorum.

Hocam o sistem için 650W yeter artar ama PSU da sorun varsa bilemem. Hard disk kullanıyorsanız SSD'ye geçebilirisniz. PSU değiştirmektense daha iyi bir işlem olur.
Hocam zaten hem hdd , hem de ssd kullanıyorum. İkisi de sağlıklı testini yaptım hd tune ile. Sorunum sadece oyunlarda yani biraz daha fazla güç tüketimi gerektiğinde oluyor. Occt güç testi esnasında da oluyor sistemi zorlarken. Galiba güç kaynağım tam olarak besleyemiyor ya da başka bir sorunu var. Güvenilir bir markanın güç kaynağı işimi görür ve sorunumu çözer umarım.

Hocam zaten hem HDD, hem de SSD kullanıyorum. İkisi de sağlıklı testini yaptım HD Tune ile. Sorunum sadece oyunlarda yani biraz daha fazla güç tüketimi gerektiğinde oluyor. OCCT güç testi esnasında da oluyor sistemi zorlarken. Galiba güç kaynağım tam olarak besleyemiyor ya da başka bir sorunu var. Güvenilir bir markanın güç kaynağı işimi görür ve sorunumu çözer umarım.

Güç kaynağınızın marka model atar mısınız?

Geri
Yukarı