G4560 ve GTX 1050 sistem düşük CPU ve GPU kullanımı sorunu

SameTEX

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık bir ay önce Galax GTX 1050 ve Intel Pentium G4560 aldım. Fortnite gibi ağır oyunlarda GPU yüzdem en fazla 50 oluyor ve ara sıra 0'a inip çıkıyor. Ve bunun sonucunda kasma ile karşılaşıyorum. Önce işlemci beslemiyor dedim fakat onda da sorun çıkmadı onun da kullanım yüzdesi 30-40 oluyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık bir ay önce Galax GTX 1050 ve Intel Pentium G4560 aldım. Fortnite gibi ağır oyunlarda GPU yüzdem en fazla 50 oluyor ve ara sıra 0'a inip çıkıyor. Ve bunun sonucunda kasma ile karşılaşıyorum. Önce işlemci beslemiyor dedim fakat onda da sorun çıkmadı onun da kullanım yüzdesi 30-40 oluyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Çöp pardon Fortnite, işlemciyi yoran bir oyun. RAM'lerinizi kontrol edin. Sorun RAM'de gibi.

Çöp pardon Fortnite, işlemciyi yoran bir oyun. RAM'lerinizi kontrol edin. Sorun RAM'de gibi.
fakat ram'in gpu kullanma yüzdesi ve cpu kullanma yüzdesi ile ne alakası var ? benim sorunum ekran kartı ve işlemcimden verim alamamam
11.PNG
22.PNG
33.PNG

bu 3 ekran görüntüsündeki gibi sürekli böyle fps drop yaşıyorum. ilk başlarda saliselik olan bu dropları fazla önemsemedim fakat şuan oyunu oynamama bile müsade vermiyor. lütfen yardım edin

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı