G4560 ve GTX 1050 Ti ile sistem toplama

aslanneco07

Hectopat
Daha fazla  
MSI B250M Bazooka
Asus ROG Strix 1050 Ti
İntel G4560 İşlemci

Ve HDD, SDD Gibi parçalardan oluşan 2500 TL civarı bir sistem toplamıştım ve sizde bu sistemin beni tatmin etmeyeceğini ve fiyatına değmeyecek bir sistem olduğunu belirtmiştiniz. Bende o yazılarınızdan yola çıkarak CPU ve Anakartımı değiştirmeye karar verdim. İşlemci olarak AMD Ryzen almayı düşünüyorum intel yerine. Acaba bana içerisinde ASUS ROG Strix 1050 ti ve AMD Ryzen serisinden bir işlemci olan 3000 TL'yi aşmayacak şekilde kasa, power gibi şeyleri içerisinde olan bir sistem toplayabilir misiniz ? Bu sistemi sadece PUBG ve GTA 5 için istiyorum. PUBG'de orta, high ayarlarda oynayabileceğim bir sistem olabilir mi bu fiyata ?

Edit: Şu ekran kartıyla aynı fiyata Asus ROG Strix 1050 ti'den daha iyi performans alırsın, İşlemci AMD değilde denk fiyata şu işlemciyi alsan daha iyi performans alırsın gibi önerilerinizde olabilir arkadaşlar illa Asus ROG Strix 1050 ti veya illa AMD olmasına gerek yok. Bir de bazı arkadaşlar b350m anakart öneriyor düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetersiz Bilgi
Yapabileceğin fazla bir şey yok aslında. PUBG çok yüksek donanım özellikleri istiyor. Mesela güç kaynağı olarak ne alacaksın ? RAM olarak ne seçeceksin ? SSD olarak neyi tercih edeceksin. Evet en önemli parça ekran kartı ama tüm bileşenler önemli maalesef. Güç kaynağı yetersiz güç verirse 30 FPS bile alamadığın anlar olabilir.

Şöyle başlayalım o zaman geleceğe yatırım yapılabilir olarak.

Corsair, Thermaltake, Evga, Be quiet, Cooler Master gibi ünlü markaların Gold +80 ürünlerini tercih et. En az 650W olmalı.

Bana sorarsan oyuncular için Intel derim. Neden çünkü tekli çekirdek performansı daha iyi. Bu da oyunlarda FPS olarak geri dönüyor.

Anakart olarak Asus'un daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama MSI'la kafa kafayadırlar.

Ram olarak 8 GB, 16 GB gibi miktardan ziyade bellek hızları daha önemlidir. Bu devirde en az 8 GB olması zaten şart. Ama mümkünse 16 GB DDR4 3000, 3200 civarları bellek hızı olması şart.

Ayrıca 1050Ti alınacak ama düşük ayarlarda bile 60-100 FPS veren bir kart dediğim sistemi dizersen. Orta ayarlara aldığın anda dediğim sistemi dizersen ancak 60 FPS'leri görme şansın var.

SSD olarak Samsung 960 EVO kullanmalısın. Tabi anakart destekliyorsa alacağın anakarta göre bakman lazım.

Kolay gelsin.

G4560 modeli 1050 Ti genel olarak yeterli bir işlemci. Coffee Lake ve Ryzen işlemcilere geçersen ilerisi için iyi olur elbet. Bütçe sıkıntın varsa değiştirilecek bir durum göremiyorum, şu an elinde 4560 ve 1050 Ti ikilisi varsa da değiştirmene gerek yok şimdilik. Yukarıdaki yazılanları da dikkate alma, PSU FPS'ye etki etmez, 650 Watt almakta saçmalık. Yeni sistemlerde de RAM frekansı FPS'ye bir nebze olsun etki ediyor, ancak RAM miktarı yine daha önemli bir husus. Gidip 8 GB 3000 MHZ almak yerine 16 GB daha düşük frekanslı RAM almak daha mantıklı. Ryzen ve Coffee Lake işlemcilere geçiş yaparsan bütçen el verirse RAM miktarı ve frekansına önem vermen iyi olur.

Yapabileceğin fazla bir şey yok aslında. PUBG çok yüksek donanım özellikleri istiyor. Mesela güç kaynağı olarak ne alacaksın ? Ram olarak ne seçeceksin ? SSD olarak neyi tercih edeceksin. Evet en önemli parça ekran kartı ama tüm bileşenler önemli maalesef. Güç kaynağı yetersiz güç verirse 30 FPS bile alamadığın anlar olabilir.

Şöyle başlayalım o zaman geleceğe yatırım yapılabilir olarak.

Corsair, Thermaltake, Evga, Be quiet, Cooler Master gibi ünlü markaların Gold +80 ürünlerini tercih et. En az 650W olmalı.

Bana sorarsan oyuncular için Intel derim. Neden çünkü tekli çekirdek performansı daha iyi. Bu da oyunlarda FPS olarak geri dönüyor.

Anakart olarak Asus'un daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama MSI'la kafa kafayadırlar.

Ram olarak 8 GB, 16 GB gibi miktardan ziyade bellek hızları daha önemlidir. Bu devirde en az 8 GB olması zaten şart. Ama mümkünse 16 GB ddr4 3000,3200 civarları bellek hızı olması şart.

Ayrıca 1050Ti alınacak ama düşük ayarlarda bile 60-100 FPS veren bir kart dediğim sistemi dizersen. Orta ayarlara aldığın anda dediğim sistemi dizersen ancak 60 FPS'leri görme şansın var.

SSD olarak Samsung 960 EVO kullanmalısın. Tabi anakart destekliyorsa alacağın anakarta göre bakman lazım.

Kolay gelsin.
650W çok fazla, 500W yeterlidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı