G4560 ve GTX 1050 Ti Valorant düşük FPS

notcactus

Centipat
Merhaba, ben 2 yıl önce topladım PC'yi, ilk aldığım zamanlar LoL'de 300-350 CS:GO'da da aynı düzeylerde FPS alıyordum fakat bu gitgide düştü. Şu anda Valorant'ta 120-140 FPS arası alıyorum savaşlarda 70-80'e kadar düşüyor, LoL'de de 130-150 arası hiçbir şey yapmadan minyonlar falan çıkınca 120 savaşlarda da 80-90'a kadar iniyor, sistemimi ve oyun içi performans görüntüsünü aşağıya bırakıyorum . Sizce normal mi? (CPU kullanımı çok yüksek olduğu için ekran kartı yüksek performansta çalışamıyor muhtemelen benim düşünceme göre ama durum buysa önceden neden o kadar FPS alabiliyordum? Oyunlar 2 yılda 200 FPS düşürecek şekilde yükseldi mi? Sanmam.)

Intel(r) Pentium(r) CPU G4560 @ 3.50GHz.
GeForce GTX 1050 Ti on GPU GP107-A.
8 GB RAM.

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    198,5 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 2 yıl önce topladım PC'yi, ilk aldığım zamanlar LoL'de 300-350 CS:GO'da da aynı düzeylerde FPS alıyordum fakat bu gitgide düştü. Şu anda Valorant'ta 120-140 FPS arası alıyorum savaşlarda 70-80'e kadar düşüyor, LoL'de de 130-150 arası hiçbir şey yapmadan minyonlar falan çıkınca 120 savaşlarda da 80-90'a kadar iniyor, sistemimi ve oyun içi performans görüntüsünü aşağıya bırakıyorum. Sizce normal mi? (CPU kullanımı çok yüksek olduğu için ekran kartı yüksek performansta çalışamıyor muhtemelen benim düşünceme göre ama durum buysa önceden neden o kadar FPS alabiliyordum? Oyunlar 2 yılda 200 FPS düşürecek şekilde yükseldi mi? Sanmam.)

Intel(r) Pentium(r) CPU G4560 @ 3.50GHz.
GeForce GTX 1050 Ti on GPU GP107-A.
8 GB RAM.

Şimdiden teşekkürler.

CPU sıcaklığı nedir?

CPU sıcaklığı nedir?
aidadan bakmıştım stres yükleyince bile 3-4 dakikanın ardından 35i geçmedi
Sıcaklık sebebi ile frekans düşüyor olabilir. Ama monitör 60Hz ise kafaya takacak bir şey yok.
sorun sıcaklık değil stres uyguladıktan sonra bile 35i geçmiyor, monitörüm baya kötü ofis monitörü fakat önceden de aynı hz monitör kullanıyordum herhangi bir fps sıkıntısı yaşamadım

AIDA'dan bakmıştım stres yükleyince bile 3-4 dakikanın ardından 35I geçmedi.

Sorun sıcaklık değil stres uyguladıktan sonra bile 35I geçmiyor, monitörüm bayağı kötü ofis monitörü fakat önceden de aynı HZ monitör kullanıyordum herhangi bir FPS sıkıntısı yaşamadım.

35 gerçekçi değil hocam Afterburner ile bakar mısın.

35 gerçekçi değil hocam Afterburner ile bakar mısın.
oyundayken mi yoksa normal olarak mı bakayım
Ondan değil. Monitörün 60Hz monitör yani zaten maksimum 60FPS gösterir. 100-200 FPS almaya ihtiyacın yok özetle.
fakat bundan önce fpste düşüş yoktu ve fps gerekli 80-90 a inince kasmalar başlıyor çünkü

Geri
Yukarı