G4560 ve GTX 750 Ti Sistem Toplama

Nickless

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben bu teknoloji işlerinden çok anlamıyorum. Size bu sistem hakkında görüşlerinizi soracaktım. Bir başka sorum ise bu sistemde uyumsuzluk sorunu vb. bir sıkıntı çıkar mı? Harddisk ve kasa eski bilgisayarımdan kalma var, bir de PSU var ama kasayla beraber geldiği için tam güvenemiyorum, 80+ sertifikalı ekonomik bir PSU önerirseniz çok makbule geçer.

Anakart: Asrock H110M-DVS R3,İntel H110,1x PCIe X16 G3,2133MHz DDR4,mATX
İşlemci: İntel Pentium G4560 Soket 1151 3,5GHz 3MB önbellek 14nm
Ekran Kartı: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 750Ti 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0
Bellek: Team Elite Plus DDR4 8GB 2133Mhz Soğutuculu ram bellek
SSD: Hi-Level 120 GB SSD30ULT/120GB 2,5"

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır 750Tİ alacaksan şehir efsanesine aşırı kapılmışsın demektir. 1050Tİ alırsan sisteme tam uyar sonra üzerinden 4 yıl geçince 1050Tİ hala çok iyi biliyonuzmu (!) diyen sığırcıkalara ederinin daha fazlasına satabilirsin. Güven bana.

Önbelleklerin 14nm olduğunu bilmiyordum önbellek 3MB olup işlemci 14nm olmasın.

O anakart Skylake destekli olduğu için G4560 işlemciyi BIOS güncellemesiyle kullanabilirsin. Bu güncellemeyi alışveriş yaptığın yerden yaptırabiliyor musun mutlaka sor. Ek olarak RX 460/560 ya da GTX 1050/1050Ti tercih etmeni öneririm.

Sıfır 750Tİ alacaksan şehir efsanesine aşırı kapılmışsın demektir. 1050Tİ alırsan sisteme tam uyar sonra üzerinden 4 yıl geçince 1050Tİ hala çok iyi biliyonuzmu (!) diyen sığırcıkalara ederinin daha fazlasına satabilirsin. Güven bana.

Benim yazım hatamdan kaynaklı bir şey o.Önbellek 3mb, 14nanometrede üretilmiş ibaresi taşıdığı için öyle yazdım.Virgül kullanmamışım.1050 ya da 1050ti almamamın nedeni şuan çok pahalılar madencilik vs.den dolayı.Ben çok oyun oynamıyorum.Battlefield 1,GTA V falan yüksek fps de ultra 4k oynayayım falan diye derdim yok.Benim zaten oynamak istediğim 3 oyun var onun için sistem tavsiye ederseniz çok makbule geçer.Oyunlar:CS:GO,Shadow Of Mordor ve son olarak League of Legends.Benim oynadığım,akıcı bir şekilde oynamak istediğim oyunlar bunlar.Bu oyunlar için ekonomik bir sistem çok güzel olur

İkince el almalısın ucuz olsun istiyorsan ama şuan 750Tİ ikinci ellerinde acayip gereksiz fiyatlara satılıyor. 900 serisi ikinci el Nvidia ekran kartlarına bakmanı öneririm

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı