G4560 ve RX 560 sistem toplama

Daha fazla  
Arkadaşlar bugün sistem toplayacağım bütçem pek yok. Bazı parçalar elimde var sadece işlemci, ekran kartı, HDD ve bir de RAM eksik. Bütçem 1500 TL, buna uygun hangi parçaları almalıyım?

• Aklımda işlemci için: Pentium G4560
  • Ekran kartı için: RX 560
  • RAM için: Bi fikrim yok ama 8 GB düşünüyorum (4+4 değil de 8 GB olsa güzel olur)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakartının tam modelini, kullandığın güç kaynağını söylersen uyumluluğuna bakıp tavsiyede bulunabiliriz.

Diğer hesabımdan yazıyorum kusura bakmayın.
Elindeki parçaların modellerini yazar mısın?
Anakartının tam modelini, kullandığın güç kaynağını söylersen uyumluluğuna bakıp tavsiyede bulunabiliriz.
Anakartım : ECS H61H2-M17
İşlemcim : Pentium g645 2.9ghz
Ekran Kartım : GeForce GT420 2gb 128bit
Ram : 4Gb 1333 mhz (marka bilmiyorum)
Güç Kaynağı : 230W QUAKE ATX330OC

Son düzenleme:
Öncelikle anakarıtnın modeli çok eski, 1155 pin bir model ve istediğin yeni Pentium G4560 modeli 1151 pinli bir model bu yüzden işlemcin anakartına uymayacaktır. Anakartını değiştirmen gerekir eğer bu işlemciyi kullanmak istiyorsan.

Anakartı değiştiririm dersen eğer;
Moderatörler tarafından her ay güncellenen her bütçeye uygun, Sistem önerileri kısmına bakabilirsin.

Anakartı değiştirmek istemiyorsan;
RAM 235TL
İşlemci (Anakartın ile uyumlu olan bir model işlemci, 426TL)
Ekran Kartı 538TL
HDD 160TL
Güç Kaynağı (Sisteminde bulunun 230W çok düşük bir değer, önerdiğim parçaları besleyemeyecektir.)
Toplam=1572 TL ile halledebilirsin.

Ancak tavsiyem bütçeni yükseltip sıfır yeni bir sistem toplaman olacaktır. Hem daha uzun ömürlü, daha performanslı ayrıca kısmen daha hesaplı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı