G4560 vs i5 6600

XANHY

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Müzik Prodüktörü
Arkadaşlar işlemcide neye bakılır bilmiyorum ama müzik programları için kullanacağım amacım oyun oynamak değil. Bir seviyede G4560 yetmiyor artık. Aralarındaki performans farkı yüzde kaçtır sizce?

i5 kaçıncı nesil alacaksın? Eğer i5 7. Nesil alacaksan hiç alma g4560 tokatlıyor tavsiyem i7 7. Nesil al.

Tavsiye vermeden önce bir başlığı okumanızı daha sonra da nedeni ile açıklama yapmanızı rica edeceğim aksi taktirde nasıl aynı senede çıkan pentiumla i5 aynı olabiliyor hatta pentium daha iyi olabiliyor. benchmark sitelerinde çok çekirdeklide %43'e varan bir oran verilmiş ne kadar doğrudur? Bana lazım olanda multi-core performansı zaten. Amaç şu anlık bu bilgisayarda işimi görmesi.

Tavsiye vermeden önce bir başlığı okumanızı daha sonra da nedeni ile açıklama yapmanızı rica edeceğim aksi taktirde nasıl aynı senede çıkan Pentium'la i5 aynı olabiliyor hatta Pentium daha iyi olabiliyor. Benchmark sitelerinde çok çekirdeklide %43'e varan bir oran verilmiş ne kadar doğrudur? Bana lazım olanda multi-Core performansı zaten. Amaç şu anlık bu bilgisayarda işimi görmesi.

YouTube testlerine bakabilirsiniz hocam G4560 MSI 1050 Ti vs i5 7. nesil MSI 1050 Ti de G4560 geçiyor rahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı