G4600 + RX 580 8GB Düşük FPS Sorunu

Lurond

Hectopat
İki ay önce kendime G4600 + RX 580 8GB+ 8GB RAM + B250M-Plus + 500w + 1080p 60Hz 1MS bir sistem topladım. Sistemin bottleneck sorunları var galiba pek bir bilgim yok o konu hakkında ama 4500TL civarı bir sistem için Overwatch, For Honor, Batman Arkham Knight, Middle Earth Shadow Of War, The Evil Within 2 gibi oyunlarda 50-60 FPS civarı alırken Doom, BF1, F13:The Game, BF5, Insurgency:Sandstorm gibi oyunlarda 30 FPS ve altı alıyorum, bazı sitelerde 1x8GB RAM ile G4600 + RX580 beraber kullanıldığından FPS düşük olabilir yazıyor. Bazı sitelerdede bottleneck olduğu için. BF serisini eski bilgisayarımda mainleyip beşinci oyununu 20 FPS oynamak açıkcası üzdü beni:(

İleride sistemi değiştirmeye çalışsam Ryzen 5 2600 gibi bir CPU, B450m gibi bir anakartla ve 8GB bir RAM daha eklesem 500w olduğu için çalışır mı onu bile bilmiyorum. Sizin önerebileceğiniz 1500TL gibi bir bütceyi geçmeyecek çözümleri yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
4600 işlemciye RX580 takmak ölümcül bir hata. İşlemciniz hemen değiştirmelisiniz. Şu anki durumda ekran kartı ölebilir çünkü işlemci ekran kartını besleyemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
B450 M ryzen 2600 iyi tercih olacaktır. ama msi afterburner programı ile cpu kullanımına bakmanızı öneriyorum eğer CPU kullanımı yüzde 100 ise işlemci ve anakartınızı değiştimeniz gerekebilir. ve mutlaka SSD kullanmaya özen gösterin.

Keske sistemi toplamadan bir yerlere danissaydiniz. Ekran kartini cok iyi almak icin islemciyi kotu almissiniz. O islemci ile RX 580 kullanamazsiniz. Acilen islemci degisimi gerekli sisteme.

Çok büyük bir hata yapmışsınız. Dual core işlemciye RX 580 takmak kartı öldürmek olur.
Yaptım bir hata bahsettiğim gibi galiba yapacağım şey G4600 ve B250 yi satıp dediğim B450 + Ryzen 5 2600 kombinasyonu yapmak olacak ancak bahsettiğiniz ekran kartının ölmesi oyun oynarken besleyemeyince mi gerçekleşir yoksa herhangi bir film falan izlerken de olabilir mi ona göre bilgisayarı yeni parçalar gelinceye kadar rafa kaldırmayı planlıyorum.
B450 M ryzen 2600 iyi tercih olacaktır. ama msi afterburner programı ile cpu kullanımına bakmanızı öneriyorum eğer CPU kullanımı yüzde 100 ise işlemci ve anakartınızı değiştimeniz gerekebilir. ve mutlaka SSD kullanmaya özen gösterin.
Elimdeki 500w lık psu, Rx 580 ve Ryzen 5 2600'ü besleyebilir mi AAA oyunları oynarken ?

Lafın gelişi söylemiş yani kartı tam kapasite kullanamazsın. RX580 takılı fakat RX560 perfromansı alıyorsun aradaki para farkı da boşu boşuna vermiş oluyorsun ;)

Ben de öldürmek falan diyince korktum bir an:LOL:. 15 tatil civarı değiştirmeyi planlıyorum zaten sistemi ama en azından bu sefer bu işte usta kişilere sorayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı