G4600 ve RX570’li Sistem alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

boifromasgard

Kilopat
Yer
Denizli
Elimde olan X4 950 ve GTX 1050 kombinasyonunda darboğaz sorunu oluştuğu için işlemcimi satmıştım. Ryzen 1200 alacağım arkadaş ürünü bana satmayınca bilgisayarsız kaldım.

Elimde 8 GB 2400 MHz RAM'im var. Kendi ekran kartımı ve anakartımı da satıp bir arkadaştan G4600, H110M anakart ve 4 GB RX570’i 1650 TL’den almaya çalışacağım. Sizce bu fiyata değer mi, darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart duruyorsa neden yeni sistem toplamaya çalışıyorsun ki? Başka birisinden al R3 1200'ü.
Hocam R3 1200’e nakit 440’tan fazla vermek istemiyorum. Bu fiyata da şu an satan yok. Ben de sabırsız bir insanım bekleyemiyorum. Üniversite için şehir değiştireceğim yarın, tek başıma eve çıktığım için kafayı yemek de istemiyorum açıkcası. Hazır bulmuşken yazdığım sistemi alabilirim, buradan akıl almak istedim.

Beklemediğin için kaybedeceğin şeylerin farkındasın heralde. Daha kötü bir işlemci alacaksın, ölü bir soket alacaksın, darboğaz yaşayacaksın. Onun yerine R3 1200 veya 2200G ile iyi bir ekran kartı bakmaya bak ikinci elden.

Beklemediğin için kaybedeceğin şeylerin farkındasın heralde. Daha kötü bir işlemci alacaksın, ölü bir soket alacaksın, darboğaz yaşayacaksın. Onun yerine R3 1200 veya 2200G ile iyi bir ekran kartı bakmaya bak ikinci elden.
Öyle diyorsunuz haklısınız da ama doları görüp R3 1200’ü 600 TL’den ilana veren adamlarla uğraşıyorum. En düşük 500’e var o şahıs da GeT açmıyor. Cevabınız için teşekkür ederim.

Darboğaz varken kullan ne olacak? Darboğaz olduğunda oyun oynayamıyor musun? Ryzen 3'e paran yetmiyorsa tekrar sattığın işlemciyi almalısın. Mesela ben İ3 530 + GTX 1050 Ti ve 4GB bellek ile kullanıyorum. Battlefield 1'de en düşük ayarlarda 1280x1024 çözünürlükte %50 darboğaz oluyor. Ama 40 FPS'de akıcı oynuyorum. 1 sene boyunca da böyle idare edeceğim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı